61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Co działo się w marketingu cyfrowym w czerwcu 2022?
Opublikowano: 01-07-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 3:55 min

W końcu nadszedł wyczekiwany, nie tylko przez dzieci lipiec, a wraz z nim marketingowe podsumowanie poprzedniego miesiąca. Czerwiec okazał się gorący, nie tylko ze względu na temperatury! Na rynku wrzało od kolejnych raportów, badań, analiz oraz wydarzeń które kolejny raz rzuciły nowe światło na to co w sieci – i nie tylko – piszczy!

Autor
Karolina Nowaczyk
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Relacja z konferencji - semKRK #19 BIG 2022
Opublikowano: 29-06-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 6:35 min
Za nami 19-sta edycja jednego z najpopularniejszych eventów w branży SEO/SEM. To niebanalne wydarzenie połączyło w sobie zalety napakowanej wiedzą konferencji z nieczęsto spotykanym duchem barcampu. Konferencja odbyła się w Starej Zajezdni w Krakowie i zgromadziła 600 osób z branży marketingu internetowego. Przeczytaj relację z tego wydarzenia!                                                               
Autor
Bartłomiej Żydkiewicz
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Jak pokonać mental block?
Opublikowano: 20-06-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:50 min

Oślepiająca biel pustej strony w edytorze tekstowym, rosnąca frustracja spowodowana poczuciem zmarnowanego czasu oraz dziesiątki drobnych bodźców, które nieustannie zabiegają o Twoją uwagę. Każdy twórca contentu zna uczucie, kiedy to pomysły po prostu przestają napływać do głowy, a jakakolwiek złożona myśl sprawia niemal fizyczny ból. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego mental block wcale nie jest niczym niezwykłym. Poznasz również mechanizmy i przyczyny stojące u podstaw blokady twórczej, a także stosunkowo proste metody radzenia sobie z nią.

Autor
Patryk Chwiałkowski
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Brief copywriterski dla agencji SEO
Opublikowano: 09-06-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:10 min
Jeśli podjąłeś współpracę z agencją SEO, zapewne dostałeś (lub niebawem dostaniesz) do wypełnienia brief copywriterski. Możliwe, że zastanawiasz się, czym on jest i po co tak właściwie masz go uzupełniać. W tym artykule wyjaśnimy Ci, dlaczego tak ważne jest, żebyś sumiennie odpowiedział na zadane przez agencję/copywritera pytania. Podpowiemy też, jak to zrobić!
Autor
Michalina
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Kampanie społeczne – ku przestrodze przed wakacjami
Opublikowano: 07-06-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 4:10 min
Wysokie temperatury i długie dni, to znak, że nadchodzi upragnione lato. Jednak zanim wyruszycie w drogę i zapomnicie o pracy, przed wakacjami warto na chwilę zwolnić i oddać się lekturze. Kampanie społeczne w wakacje działają ze zdwojoną siłą, dlatego należy lepiej im się przyjrzeć i sprawdzić, w jaki sposób marki ostrzegają odbiorców przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze.
Autor
Kinga Biegańska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Co działo się w marketingu internetowym w maju 2022?
Opublikowano: 31-05-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:05 min

W maju działo się w marketingu cyfrowym! Pełną parą ruszył sezon spotkań branżowych i konferencji, w których uczestniczymy i uważnie przysłuchujemy się temu, co mówią specjaliści. Patrzymy też na działania Google, zwracając uwagę szczególnie na te, które realnie mogą przełożyć się na naszą pracę. ALE! Mamy też oczy dookoła głowa i śledzimy ciekawe wydarzenia z mainstreamu.

Autor
Magda Drajkowska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Z bukietem na Dzień Mamy! Czyli słów kilka o kwitnącym biznesie w sieci
Opublikowano: 25-05-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:25 min
Maj to miesiąc, w którym kwitną bzy, tulipany, szafirki, stokrotki, bratki, narcyzy, hiacynty... To także miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Mamy. Nic więc dziwnego, że właśnie o tej porze roku branża florystyczna przeżywa prawdziwy rozkwit, a konkurencja rośnie jak na drożdżach. Jak pozyskać i utrzymać klienta? Polecamy zainwestować w pozycjonowanie.
Autor
Michalina
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
5 pomysłów na teksty dla sklepu internetowego
Opublikowano: 23-05-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:15 min

“Content is the king!” Określenie to nikogo już dzisiaj nie dziwi. Bez względu na to, z czyjej perspektywy patrzymy na zawartość strony - właściciela sklepu internetowego, użytkownika sieci czy copywritera – doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest obecność tekstów opisujących oferowane produkty. Warto zadać sobie jednak dodatkowe pytanie: jakiego typu powinny to być treści?

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Marketing edukacyjny – dlaczego warto przekazywać wiedzę klientom?
Opublikowano: 04-05-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:55 min

Czasy, gdy kontakt przedsiębiorcy z klientem ograniczał się do samej transakcji, sporadycznie wzbogaconej o odpowiedź na kilka pytań dotyczących towaru, dawno minęły. Obecnie warto zadbać o rozbudowanie tych relacji. Dzięki temu zwiększamy szanse na to, że to właśnie u nas klient dokona zakupu lub skorzysta z usług, a po pewnym czasie znowu do nas wróci.  Na czym polega tajemnica sukcesu marketingu edukacyjnego?

Autor
Bartosz
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Co działo się w marketingu cyfrowym w kwietniu 2022?
Opublikowano: 28-04-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min

W minionym miesiącu tematem, który niezmiennie był jednym z najważniejszych i pojawiał się na ustach wszystkich, bez względu na branżę, była agresja na Ukrainie.  Mogliśmy zaobserwować, jak w obliczu takiego wydarzenia zachowują się różne marki na całym świecie. Ponadto wszyscy zastanawialiśmy się, w jaki sposób sytuacja za wschodnią granicą wpływa na marketing, w którym – no właśnie – czy działo się coś innego?

Autor
Karolina Nowaczyk
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Jak przygotować wyróżniające się CV i podkreślić w nim atuty?
Opublikowano: 26-04-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 8:35 min

A gdyby tak potraktować CV inaczej? Pomysł wydaje się ciekawy, jednak zastanawiasz się pewnie jak z jego realizacją. A gdybyśmy zaproponowali Ci sprawdzony przepis? Łączy w sobie elementy informacyjne z marketingowymi i pomaga przedstawić swoją kandydaturę w atrakcyjny sposób. Zajrzyj do tego artykułu, a dowiesz się, jak przygotować CV, które przyciąga uwagę.  

Autor
Justyna Pytko
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Czym jest marketing społecznie zaangażowany?
Opublikowano: 20-04-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 5:15 min

Biznes coraz chętniej i odważniej wspiera różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Mechanizm tego działania obliczony jest na korzyści obu stron, a bardzo ważnym aspektem jest jasna i zrozumiała komunikacja. Na czym opiera się marketing zaangażowany społecznie? Co stanowi o jego szczególnym charakterze? Jak działać w tym obszarze, aby nie zaliczyć wpadki wizerunkowej? Najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule!

Autor
Natalia
Ocena artykułu
4.60 - (5 głosów)
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się