Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Podróż za jeden mobilny CLICK
Opublikowano: 13-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Wycieczki do biura podroży czy godziny spędzone na planowaniu wyjazdu z papierową mapą niedługo mogą być tylko wspomnieniem. Tak jak i większość decyzji podejmowanych przez konsumentów z tzw. pokolenia millennialsów, tak i podróże powoli przenoszą się do… smartfona. Mobilne zakupy nie dotyczą już jedynie ubrań czy urządzeń – dziś przy pomocy kciuka możemy zaplanować wyjazd na koniec świata… i jeszcze dalej.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Robal Gooligan atakuje niewinnych użytkowników Google’a
Opublikowano: 08-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min
Chuligańskie zachowanie, odkrytej przez Chec Point Software Technologies nowej kampanii malware, mogło dotknąć nawet miliona kont na urządzeniach posiadających system Android. Doszło głównie do wykradzenia danych z Google’a. Wystarczy pobrać aplikację z niesprawdzonego źródła, by skutecznie zainfekować sprzęt i pozwolić złośliwemu oprogramowaniu na dokonanie spustoszenia w Androidzie.
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Like na TAK, Wrr na NIE
Opublikowano: 06-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Spotkaliście się już z postami na Facebooku zachęcającymi do głosowania za pomocą reakcji? Wzięliście w tym udział? Wielu użytkowników, nawet tych słabo aktywnych w Social Mediach chętnie włącza się w tę formę. Jeden klik to sposób na pobudzenie aktywności użytkownika, niewymagający dużego zaangażowania. Możemy więc przypuszczać, że popularność tego trendu szybko wzrośnie. Kto i jak może skorzystać na głosowaniu za pomocą reakcji?

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.80 - (5 głosów)
Jak wygrać walkę o skupienie w biurowej dżungli
Opublikowano: 05-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:25 min

Każdy pracodawca oczekuje od nas produktywności przez całe osiem godzin, pięć dni w tygodniu. I chętnie chcemy spełnić te oczekiwania. Niestety, tak jak w dżungli, w biurze można dać się łatwo złapać w jedną z pułapek, która może zniweczyć wszystkie nasze plany. Dlatego warto zadbać o właściwe wyposażenie oraz zabezpieczenie, by żaden drapieżnik nie mógł nas „dorwać”.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
2.12 - (33 głosy)
Neural machine translation, czyli jeszcze lepszy Tłumacz Google
Opublikowano: 02-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Neural Machine Translation – to kolejny krok na drodze do jeszcze lepszych, precyzyjniejszych i bardziej naturalnych tłumaczeń wykonywanych przez komputery. Pionierem tej technologii jest oczywiście Google ze swoim Tłumaczem, który od połowy listopada stosuje tę nową metodę przekładu dla 8 par językowych – niestety jeszcze nie dla języka polskiego. Jak to działa?

Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Google Moja Firma testuje w USA chat z klientami
Opublikowano: 01-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:01 min

Google coraz bardziej zbliża do siebie klientów i właścicieli firm. Obecnie w USA prowadzone są testy chata w Google Moja Firma w czasie rzeczywistym. Chat dostępny jest z poziomu Map Google oraz wpisów lokalnych i jest pilotażowym programem, w którym uczestniczy w tej chwili wybrana grupa firm. Główne założenie to możliwość uzyskania przez inicjatorów rozmowy (klientów) szybkiej i konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Stare zdjęcia w nowej odsłonie dzięki aplikacji Google PhotoScan
Opublikowano: 30-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Jeżeli należysz do osób, którym zależy na tym, aby przywrócić dawny blask rodzinnym fotografiom, to z pewnością spodoba Ci się nowa propozycja od Google. Aplikacja PhotoScan może być prawdziwym przełomem jeżeli chodzi o digitalizację starych fotografii. Przy jej pomocy możemy nie tylko zeskanować i w dowolnym miejscu zapisać nasze stare zdjęcia, ale także zadbać o ich odpowiedni wygląd, unikając np. odkształceń lub usuwając odblaski.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Android Pay w Polsce – z czym to się je?
Opublikowano: 29-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Telefon może dziś służyć niemalże do wszystkiego. Możemy rozmawiać z bliskimi, robić zdjęcia, korzystać z Internetu, a od pewnego czasu wykonywać także płatności zbliżeniowe. Jakiś czas temu swoją propozycję aplikacji mobilnego portfela zaprezentował także gigant z Mountain View. Teraz Android Pay wkracza również na polski rynek. Czym wyróżnia się jednak spośród innych, dostępnych już aplikacji i kto może z niej korzystać?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
W 2017 roku 75% sieci będzie mobilne
Opublikowano: 09-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:15 min

Dzisiaj, kiedy prawie wszyscy posiadamy urządzenia mobilne z dostępem do Internetu, istnieje możliwość wyszukania potrzebnych informacji w każdej chwili i z każdego miejsca. Coraz rzadziej korzystamy z Google za pośrednictwem komputera, bo jak tylko przychodzi nam do głowy jakieś pytanie, od razu wpisujemy je w smartfona, nie czekając na powrót do domu. Jak radzą sobie z dopasowaniem formatu posiadacze stron?

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
4.50 - (8 głosów)
Mikromomenty – masz chwilę na „złapanie” użytkownika mobilnego!
Opublikowano: 03-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Wracasz z pracy. Czujesz głód. Potrzeba tylko kilku sekund byś wyjął telefon z kieszeni i wyszukał w Internecie najbliższą restaurację. A może właśnie usiłujesz zawiązać krawat i wiesz, że bez filmiku na YouTube na pewno Ci się to nie uda? Do sięgnięcia po smartfona skłania nas bardzo często impuls – bodziec bądź nagła myśl, które w marketingu mają już swoją nazwę. Mikromomenty to nowy trend w zachowaniach użytkowników mobilnych. Jak je wykorzystać?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.50 - (6 głosów)
Aż strach się ba(wi)ć z Google Doodle na Halloween
Opublikowano: 31-10-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Google Doodle jak zwykle nie zawodzi – z okazji przeróżnych świąt zaskakuje świetnie wykombinowanymi gierkami, które wciągają na dłużej niż kilka minut. W związku z obchodzonym w wielu krajach świętem duchów, czyli popularnym Halloween, Google wciąga nas w świat magii, czarów i duchów, które czyhają na nasze życie i nie spoczną, dopóki nie wyssą z nas całej energii.

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Millenialsi w mediach społecznościowych
Opublikowano: 28-10-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min

Millenialsi, czyli osoby urodzone w latach 1980-2000 są nie lada wyzwaniem dla marketingowców, którzy starają się zainteresować ich stworzonym przez siebie przekazem. Skupienie na sobie, elastyczność oraz chęć bycia w ciągłej komunikacji, to najważniejsze cechy, które wyróżniają Pokolenie Y. Dlatego tak kluczowe jest zrozumienie, w jaki sposób millenialsi korzystają z mediów społecznych, dlaczego to robią oraz czego właściwie w nich szukają.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się