Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Google Moja Firma – dodaj link do menu swojej restauracji!
Opublikowano: 08-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Czy wyszukiwanie lokali gastronomicznych na Mapach Google może być jeszcze bardziej praktyczne? Tak! Gigant z Mountain View udostępnił w panelu usługi Google Moja Firma nową opcję – atrybut menu. Właściciele restauracji, pizzerii, czy innych lokali oferujących jedzenie na dowóz mogą teraz uzupełnić swoje wizytówki o link prowadzący bezpośrednio do menu! Jak prezentuje się on w wizytówkach i jak go dodać?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Kursorem po mapie z nowym Google Earth
Opublikowano: 05-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:20 min

Nowa odsłona Google Earth udostępnia szereg korzyści sprawiając, że użytkownicy mogą poczuć się jak prawdziwi podróżnicy. Warto skorzystać nie tylko z opcji 3D, czyli podziwiania budynków pod każdym możliwym kątem, ale i Odkrywcy - zbioru przewodników po najciekawszych miejscach na całym świecie. Ponadto każde z nich jest opatrzony krótkim opisem, pochodzącym ze sprawdzonych źródeł.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Rozwój lokalnych firm, a wygląd ich stron internetowych
Opublikowano: 04-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 5:00 min

Prowadzisz lokalny biznes, ale nie wiesz jak dotrzeć do potencjalnych Klientów? A może trafiają oni na Twoją stronę, ale z jakiegoś powodu nie zostają na niej dłużej? Jeżeli chcesz stać się lokalnym autorytetem w Twojej branży, mieć wpływ na rozwój prowadzonej firmy oraz sprawić, że Klienci z chęcią będą odwiedzali Twoją stronę internetową, to koniecznie sprawdź na jakie rzeczy powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Growth Hacking – kontrowersyjne strategie marketingowe
Opublikowano: 25-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Marketing internetowy jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sposobem na pozyskanie nowych klientów. Ze względu na szerokie możliwości, ciągle powstają nowe techniki, mające zwiększyć obroty firmy przy jak najmniejszych kosztach. Jest ich tak wiele, że szybko zyskały wspólną nazwę – Growth Hacking. Czy jednak tego typu działania są na tyle skuteczne, aby wyprzeć tradycyjne sposoby?

Autor
Anna Grubich
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Facebook Stories w marketingu – jak stworzyć ciekawą historię firmy
Opublikowano: 21-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min

W dzisiejszych czasach, aby zachęcić potencjalnych Klientów do zainteresowania się polecanym produktem lub świadczonymi usługami, trzeba postarać się nieco bardziej i stworzyć coś więcej niż stronę internetową i profil na Facebooku. Bardzo ważny jest stały kontakt z odbiorcą. Facebook Stories w marketingu to doskonała opcja dla przedsiębiorstw, którym zależy na utrzymywaniu dobrych relacji z obecnymi i przyszłymi Klientami.  

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
5.00 - (8 głosów)
Skróty w aplikacji Google – szybkość i personalizacja
Opublikowano: 18-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Po raz kolejny Google wychodzi naprzeciw coraz bardziej rosnącym oczekiwaniom użytkowników mobilnych. Na co inżynierowie technologicznego giganta wpadli tym razem? Na skróty – a konkretnie szybsze odsyłanie użytkowników do konkretnych stron internetowych. Co to da? To, do czego dążą dzisiaj wszyscy – jeszcze szybsze wyszukiwanie i… mniejszy wysiłek.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Czy komputer stworzy nam content?
Opublikowano: 13-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min

Wiele firm na całym świecie prowadzi badania nad oprogramowaniem, które poradziłoby sobie z generowaniem wypowiedzi w języku naturalnym. Na razie żaden komputer nie napisał jeszcze Lalki od zera, ale powieści stworzone przy współpracy człowieka i algorytmów są już faktem. Czy copywriterzy podzielą losy pracowników fizycznych, których już teraz w procesie produkcji zastępują maszyny?

Autor
Paweł Micnas
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Reakcje w Messengerze
Opublikowano: 11-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Pod koniec marca użytkownicy aplikacji Messenger mogą korzystać z nowej funkcji – dodawania reakcji na pojedyncze wiadomości, w tym również zdjęcia i gify. Do wyboru jest siedem emotikon: miłość, śmiech, wow, smutek, złość, kciuk w górę, kciuk w dół. To dowód na to, że emocje obrazkowe są już stałym elementem wirtualnej komunikacji. Korzystacie z nowej funkcji Messengera?

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Czy pokoleniom X, Y i Z YouTube smakuje tak samo?
Opublikowano: 07-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

Czy wiesz, że rok, w którym przyszedłeś na świat, ma wpływ na treści wideo wybierane przez Ciebie w internecie? Najnowszy raport Influenster nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości. Badania wyraźnie wskazują, że pokolenia X, Y oraz Z zupełnie inaczej wykorzystują YouTube'a, pozyskując z niego wiedzę pasującą do ich własnych preferencji. Co ogląda "zet", co woli "iks", a przed czym wzbrania się "igrek"?

Autor
Natalia
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Google Uptime – aplikacja do oglądania filmów YouTube wraz z przyjaciółmi
Opublikowano: 04-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Oglądanie filmów ze znajomymi już nie musi ograniczać się do wspólnych spotkań przed telewizorem. Google w ramach strefy Area 120 stworzyło aplikację Uptime, która pozwala włączyć jeden film YouTube na różnych urządzeniach mobilnych z iOS i oglądać go z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym. A wszystko bez wychodzenia z domu i spotykania się osobiście.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Prima aprilis – czym w tym roku zaskoczyły swoich Klientów znane firmy?
Opublikowano: 03-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min

Trochę śmiechu przyda się każdemu – niektórym nawet bardzo. Prima aprilis to jeden dzień w roku, w którym wszyscy żartownisie mogą sobie pofolgować i nie muszą się potem z tego tłumaczyć. Ludzie wtedy dzielą się na dwa sorty – Ci, którzy robią kawały i Ci, którzy się na nie nabierają (jak autorka tego posta). Jak w tym dniu bawiły się takie firmy jak Google, Amazon, Allegro, T-Mobile czy Lexus? Sprawdźmy!

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
4.62 - (13 głosów)
Sezon ogórkowy – nie w reklamie
Opublikowano: 29-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:05 min

Nuda. Nic się nie dzieje. Null. Na pewno nie w reklamie. Tu ciągle coś wrze, kipi, dymi, a czasem spada jak grom z jasnego nieba – niczym tajna aktualizacja algorytmu Pingwin kilka miesięcy temu. Jednak nie można zaprzeczyć, iż w każdej branży lepsze i gorsze sezony występują. Szczególnie duże wahania widać u firm o asortymencie produktów bądź usług nastawionych na konkretną okazję lub porę roku. Jak mogą się promować? O czym powinny pamiętać? Jak wykorzystać sezon ogórkowy w branży w przygotowaniu do prawdziwych żniw?

Autor
Magda
Ocena artykułu
4.67 - (3 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się