Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
5 reklam świątecznych, które najbardziej wzruszyły Internautów
Opublikowano: 20-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 3:50 min

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować, że już od początku listopada zaczyna się prawdziwy wyścig świąteczny. Sklepy powoli stroją witryny w choinki i światełka, zaś w Internecie pojawiają się pierwsze nieśmiałe spoty reklamowe. Na tydzień przed Wigilią to już prawdziwa batalia. Wszyscy liczą na zapominalskich, którzy kupno prezentu pozostawili na ostatnią chwilę albo jeszcze nie przygotowali zapasów w lodówce na biesiadowanie w rodzinnym gronie. Jak w tej batalii wygrać? Na co postawić? A może wzruszyć?

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Google’owe wspominki – rok 2016
Opublikowano: 19-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:47 min

Kończy się 2016 rok, czas więc zrobić podsumowanie… wyszukiwań w Google. Sporo się wydarzyło. Furorę zrobiła gra Pokémon Go, odbyło się Euro 2016, odeszło od nas wiele znanych i lubianych postaci, Donald Trump wygrał wybory w USA… Całe to zestawienie wydarzeń doskonale przedstawiają hasła, jakich najczęściej wyszukiwaliśmy w przeglądarce w ciągu minionych 12 miesięcy.

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
5.00 - (10 głosów)
Zaufane Kontakty – pokaż bliskim, gdzie jesteś
Opublikowano: 15-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Dzięki nowej aplikacji na Androida o nazwie Zaufane Kontakty (Trusted Contacts) użytkownicy mogą w końcu czuć się bezpiecznie. Dzięki aplikacji możliwe jest odnalezienie zagubionej osoby nawet w przypadku, kiedy jej urządzenie mobilne jest poza zasięgiem sieci. Zgłoszenia braku kontaktu mogą dokonać członkowie rodziny lub znajomi dodani na listę zaufanych kontaktów. Aplikacja ta zrównała Androida z innymi systemami, które już stosują podobną funkcję.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Podróż za jeden mobilny CLICK
Opublikowano: 13-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Wycieczki do biura podroży czy godziny spędzone na planowaniu wyjazdu z papierową mapą niedługo mogą być tylko wspomnieniem. Tak jak i większość decyzji podejmowanych przez konsumentów z tzw. pokolenia millennialsów, tak i podróże powoli przenoszą się do… smartfona. Mobilne zakupy nie dotyczą już jedynie ubrań czy urządzeń – dziś przy pomocy kciuka możemy zaplanować wyjazd na koniec świata… i jeszcze dalej.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Robal Gooligan atakuje niewinnych użytkowników Google’a
Opublikowano: 08-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min
Chuligańskie zachowanie, odkrytej przez Chec Point Software Technologies nowej kampanii malware, mogło dotknąć nawet miliona kont na urządzeniach posiadających system Android. Doszło głównie do wykradzenia danych z Google’a. Wystarczy pobrać aplikację z niesprawdzonego źródła, by skutecznie zainfekować sprzęt i pozwolić złośliwemu oprogramowaniu na dokonanie spustoszenia w Androidzie.
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Like na TAK, Wrr na NIE
Opublikowano: 06-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Spotkaliście się już z postami na Facebooku zachęcającymi do głosowania za pomocą reakcji? Wzięliście w tym udział? Wielu użytkowników, nawet tych słabo aktywnych w Social Mediach chętnie włącza się w tę formę. Jeden klik to sposób na pobudzenie aktywności użytkownika, niewymagający dużego zaangażowania. Możemy więc przypuszczać, że popularność tego trendu szybko wzrośnie. Kto i jak może skorzystać na głosowaniu za pomocą reakcji?

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.80 - (5 głosów)
Jak wygrać walkę o skupienie w biurowej dżungli
Opublikowano: 05-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:25 min

Każdy pracodawca oczekuje od nas produktywności przez całe osiem godzin, pięć dni w tygodniu. I chętnie chcemy spełnić te oczekiwania. Niestety, tak jak w dżungli, w biurze można dać się łatwo złapać w jedną z pułapek, która może zniweczyć wszystkie nasze plany. Dlatego warto zadbać o właściwe wyposażenie oraz zabezpieczenie, by żaden drapieżnik nie mógł nas „dorwać”.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
2.12 - (33 głosy)
Neural machine translation, czyli jeszcze lepszy Tłumacz Google
Opublikowano: 02-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Neural Machine Translation – to kolejny krok na drodze do jeszcze lepszych, precyzyjniejszych i bardziej naturalnych tłumaczeń wykonywanych przez komputery. Pionierem tej technologii jest oczywiście Google ze swoim Tłumaczem, który od połowy listopada stosuje tę nową metodę przekładu dla 8 par językowych – niestety jeszcze nie dla języka polskiego. Jak to działa?

Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Google Moja Firma testuje w USA chat z klientami
Opublikowano: 01-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:01 min

Google coraz bardziej zbliża do siebie klientów i właścicieli firm. Obecnie w USA prowadzone są testy chata w Google Moja Firma w czasie rzeczywistym. Chat dostępny jest z poziomu Map Google oraz wpisów lokalnych i jest pilotażowym programem, w którym uczestniczy w tej chwili wybrana grupa firm. Główne założenie to możliwość uzyskania przez inicjatorów rozmowy (klientów) szybkiej i konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Stare zdjęcia w nowej odsłonie dzięki aplikacji Google PhotoScan
Opublikowano: 30-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Jeżeli należysz do osób, którym zależy na tym, aby przywrócić dawny blask rodzinnym fotografiom, to z pewnością spodoba Ci się nowa propozycja od Google. Aplikacja PhotoScan może być prawdziwym przełomem jeżeli chodzi o digitalizację starych fotografii. Przy jej pomocy możemy nie tylko zeskanować i w dowolnym miejscu zapisać nasze stare zdjęcia, ale także zadbać o ich odpowiedni wygląd, unikając np. odkształceń lub usuwając odblaski.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Android Pay w Polsce – z czym to się je?
Opublikowano: 29-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Telefon może dziś służyć niemalże do wszystkiego. Możemy rozmawiać z bliskimi, robić zdjęcia, korzystać z Internetu, a od pewnego czasu wykonywać także płatności zbliżeniowe. Jakiś czas temu swoją propozycję aplikacji mobilnego portfela zaprezentował także gigant z Mountain View. Teraz Android Pay wkracza również na polski rynek. Czym wyróżnia się jednak spośród innych, dostępnych już aplikacji i kto może z niej korzystać?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
W 2017 roku 75% sieci będzie mobilne
Opublikowano: 09-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:15 min

Dzisiaj, kiedy prawie wszyscy posiadamy urządzenia mobilne z dostępem do Internetu, istnieje możliwość wyszukania potrzebnych informacji w każdej chwili i z każdego miejsca. Coraz rzadziej korzystamy z Google za pośrednictwem komputera, bo jak tylko przychodzi nam do głowy jakieś pytanie, od razu wpisujemy je w smartfona, nie czekając na powrót do domu. Jak radzą sobie z dopasowaniem formatu posiadacze stron?

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
4.50 - (8 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się