Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Nowy rok – nowy ja, czyli o tym jak Kalendarz Google pomaga spełniać noworoczne postanowienia
Opublikowano: 17-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Kto z nas chociaż raz nie stworzył listy postanowień noworocznych? Ale kto rzeczywiście ich dotrzymał… Google pomoże Wam w tym roku zrealizować założone cele. Dzięki aplikacji Kalendarz Google w 2017 roku będziecie fit, nauczycie się nowych języków i w końcu przeczytacie te wszystkie książki, które kurzą się na półkach… Przynajmniej taki jest plan.

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
5.00 - (9 głosów)
Google, Facebook i… sztuczna inteligencja
Opublikowano: 16-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

Świat, w którym komputery i roboty zaczynają zastępować człowieka w myśleniu czy wykonywaniu podstawowych czynności kiedyś należały jedynie do świata filmów science fiction. Ale czy nadal tak jest? Coraz większe zastosowanie sieci neuronowych, czyli rodzaju sztucznej inteligencji sprawia, że fantastyczne wizje reżyserów mogą stać się… rzeczywistością.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.25 - (4 głosy)
Google Tango, czyli rozszerzona rzeczywistość w służbie nauki
Opublikowano: 12-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Kto powiedział, że postęp technologiczny ogłupia społeczeństwo? Okazuje się, że dzięki innowacyjnym aplikacjom zazwyczaj nudna wizyta w muzeum może być znacznie bogatsza w doświadczenia. A jak wiadomo, nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty. Wychodząc z tego założenia Google ogłosiło, że ich projekt Tango wchodzi w życie – na razie tylko w Detroit Institute of Arts, ale dalsze plany są naprawdę ambitne.

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
4.88 - (16 głosów)
Facebook wie co zrobisz w 2017
Opublikowano: 11-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Nowy rok to czas postanowień i planów, które często pozostają niezrealizowane przez kolejne 365 dni. Facebookowy kalendarz wydarzeń pomaga nam łączyć się w grupy zainteresowań, wymieniać informacjami i doświadczeniami, a także przypomina o akcjach, w których chęć udziału zgłosiliśmy. Jednak wraz z okresem spisywania postanowień na nowy rok na Facebooku zaroiło się od czasem śmiesznych, czasem niepokojących, a na pewno absurdalnych wydarzeń. Sprawdźcie, w czym swój udział zadeklarowali internauci w 2017!

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
5.00 - (7 głosów)
Follow me! Influencer marketing przyszłością reklamy
Opublikowano: 10-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Zaufanie do reklamy okazuje się coraz mniejsze – świadczą o tym najnowsze badania przeprowadzone w środowisku internetowym. W 2017 roku zaledwie 33 proc. kupujących uwierzy w to, co przekaże mu tradycyjna reklama. Znacznie bardziej liczyć się będą rekomendacje. I to nie byle jakie! Chodzić będzie o słowa i uczynki, którymi żyje Facebook, Instagram czy Snapchat.

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
4.50 - (6 głosów)
Opisy z YouTube w Featured Snippets
Opublikowano: 09-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Wykorzystywanie filmów z Youtube w polecanym fragmencie nie jest niczym nowym. Jednak od niedawna, zamiast transkrypcji z wideo, wyszukiwarka Google korzysta z przygotowanego przez twórcę opisu. Dlatego warto zadbać, aby jego treść była przejrzysta, wartościowa oraz zawierała hasła, które mogą wyszukać użytkownicy Google, czy też YouTube. Może to przyczynić się do zwiększenia jego widoczności w sieci.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Praco, zróbmy sobie przerwę... czyli odpoczynek a wydajność w pracy
Opublikowano: 05-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

W życiu jest tak, że im więcej czegoś mamy, tym bardziej jesteśmy narażeni na przesyt, a co za tym idzie na jego negatywne skutki. Jak złapać odpowiedni balans na płaszczyźnie zawodowej? Z pracą jest jak z wieloletnim partnerem – krótka rozłąka może wzbudzić w nas tęsknotę i na nowo rozbudzić pożądanie. Przeczytajcie kilka słów o tym, dlaczego warto oraz jak zatęsknić za pracą, nieco ją ożywić, a nawet… zafascynować się nią.

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
4.11 - (9 głosów)
Klawiatura Gboard dla Androida
Opublikowano: 27-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Jeszcze łatwiejszy dostęp do interesujących nas informacji, a także coraz sprawniejsza komunikacja. Gboard czyli nowsza wersja klawiatury od Google, tym razem dostępna jest także na Androida. Poza dotychczasowymi udogodnieniami aplikacja posiada kilka nowości m.in. wbudowaną wyszukiwarkę Google oraz bardzo praktyczną funkcję pisania w kilku językach na raz. Czym jeszcze zaskoczy nas Gboard?

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Automatyzacja zakupów nie tylko online? Amazon mówi: Tak!
Opublikowano: 23-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Czy zastanawiali się Państwo, jak będą wyglądały zakupy przyszłości? Może za kasą będą siedzieć humanoidalne androidy? Bez względu jednak na to, co przychodzi Państwu do głowy, jesteśmy pewni, że rozwiązania te pomogłyby rozładować kolejki, czy zmniejszyć tłumy odwiedzające sklepy, szczególnie przed świętami… Mamy jednak dobrą wiadomość! Zautomatyzowane zakupy są bliżej realizacji niż nam się wydaje! Na początku miesiąca Amazon przedstawił 2 bardzo interesujące propozycje. Ciekawi?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
5 reklam świątecznych, które najbardziej wzruszyły Internautów
Opublikowano: 20-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 3:50 min

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować, że już od początku listopada zaczyna się prawdziwy wyścig świąteczny. Sklepy powoli stroją witryny w choinki i światełka, zaś w Internecie pojawiają się pierwsze nieśmiałe spoty reklamowe. Na tydzień przed Wigilią to już prawdziwa batalia. Wszyscy liczą na zapominalskich, którzy kupno prezentu pozostawili na ostatnią chwilę albo jeszcze nie przygotowali zapasów w lodówce na biesiadowanie w rodzinnym gronie. Jak w tej batalii wygrać? Na co postawić? A może wzruszyć?

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Google’owe wspominki – rok 2016
Opublikowano: 19-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:47 min

Kończy się 2016 rok, czas więc zrobić podsumowanie… wyszukiwań w Google. Sporo się wydarzyło. Furorę zrobiła gra Pokémon Go, odbyło się Euro 2016, odeszło od nas wiele znanych i lubianych postaci, Donald Trump wygrał wybory w USA… Całe to zestawienie wydarzeń doskonale przedstawiają hasła, jakich najczęściej wyszukiwaliśmy w przeglądarce w ciągu minionych 12 miesięcy.

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
5.00 - (10 głosów)
Zaufane Kontakty – pokaż bliskim, gdzie jesteś
Opublikowano: 15-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Dzięki nowej aplikacji na Androida o nazwie Zaufane Kontakty (Trusted Contacts) użytkownicy mogą w końcu czuć się bezpiecznie. Dzięki aplikacji możliwe jest odnalezienie zagubionej osoby nawet w przypadku, kiedy jej urządzenie mobilne jest poza zasięgiem sieci. Zgłoszenia braku kontaktu mogą dokonać członkowie rodziny lub znajomi dodani na listę zaufanych kontaktów. Aplikacja ta zrównała Androida z innymi systemami, które już stosują podobną funkcję.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się