Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Facebookowe techniki reklamowe, które angażują użytkowników
Opublikowano: 26-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:30 min

Nie jest tajemnicą, że reklamowy potencjał Facebooka stale rośnie. Nie wszystkie firmy potrafią go jednak odpowiednio wykorzystać, tracąc tym samym możliwość bardziej efektywnego promowania swojej działalności bądź konkretnych produktów. A warto skorzystać z rozwiązań, które daje marketingowcom oraz poznać kilka zaawansowanych technik reklamowych, dostępnych na samym FB jak i innych portalach społecznościowych.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Emoji - ludzka twarz biznesu
Opublikowano: 25-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

Nie od dziś wiadomo, że aby skutecznie docierać do swoich odbiorców, należy mówić ich językiem. Dziś nie wystarczy jednak być na bieżąco z najnowszymi trendami językowymi. W Internecie niepodważalnie królują emoji, które w social mediach niemalże wyparły klasyczne emotikony automatycznie zastępując odpowiednie ciągi znaków przypisanym im symbolem. Czym są więc emoji i jak je wykorzystać do ocieplenia wizerunku firmy w sieci? Zapraszamy do lektury!

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Content generowany przez użytkowników – wędka coraz dłuższa
Opublikowano: 23-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min

Facebook, Snapchat, Twitter, Pinterest… to miejsca, w których codziennie tysiące użytkowników bezkarnie stroszy piórka informując innych o swoich rozmaitych dokonaniach, publikując mniej lub bardziej wartościowe wpisy. Podobnie działają recenzje, komentarze pod artykułami oraz wszystko to, co możemy nazwać po prostu contentem tworzonym przez użytkowników, czyli UGC (User Generated Content). Co ważne, UGC jest przyjmowany różnie przez różne grupy odbiorców i sprawia, że content marketing zyskuje na sile.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (7 głosów)
Faux pas na Facebooku
Opublikowano: 18-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:45 min

Granice dobrych manier przesuwają się. To, co jeszcze kilka lat temu było nieprzyzwoite, dziś przechodzi bez echa. Taki dynamizm determinuje coraz powszechniejsze rozluźnienie konwenansów oraz niespotykana do tej pory szybkość wymiany danych. Media społecznościowe w mgnieniu oka pozwalają udostępnić dowolne informacje. Jednak czy potrafimy to właściwie wykorzystać? Czy wiemy, gdzie przebiegają granice dobrych manier na Facebooku? A może już całkiem się zatarły?

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Nowy rok – nowy ja, czyli o tym jak Kalendarz Google pomaga spełniać noworoczne postanowienia
Opublikowano: 17-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Kto z nas chociaż raz nie stworzył listy postanowień noworocznych? Ale kto rzeczywiście ich dotrzymał… Google pomoże Wam w tym roku zrealizować założone cele. Dzięki aplikacji Kalendarz Google w 2017 roku będziecie fit, nauczycie się nowych języków i w końcu przeczytacie te wszystkie książki, które kurzą się na półkach… Przynajmniej taki jest plan.

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
5.00 - (9 głosów)
Google, Facebook i… sztuczna inteligencja
Opublikowano: 16-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

Świat, w którym komputery i roboty zaczynają zastępować człowieka w myśleniu czy wykonywaniu podstawowych czynności kiedyś należały jedynie do świata filmów science fiction. Ale czy nadal tak jest? Coraz większe zastosowanie sieci neuronowych, czyli rodzaju sztucznej inteligencji sprawia, że fantastyczne wizje reżyserów mogą stać się… rzeczywistością.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.25 - (4 głosy)
Google Tango, czyli rozszerzona rzeczywistość w służbie nauki
Opublikowano: 12-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Kto powiedział, że postęp technologiczny ogłupia społeczeństwo? Okazuje się, że dzięki innowacyjnym aplikacjom zazwyczaj nudna wizyta w muzeum może być znacznie bogatsza w doświadczenia. A jak wiadomo, nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty. Wychodząc z tego założenia Google ogłosiło, że ich projekt Tango wchodzi w życie – na razie tylko w Detroit Institute of Arts, ale dalsze plany są naprawdę ambitne.

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
4.88 - (16 głosów)
Facebook wie co zrobisz w 2017
Opublikowano: 11-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Nowy rok to czas postanowień i planów, które często pozostają niezrealizowane przez kolejne 365 dni. Facebookowy kalendarz wydarzeń pomaga nam łączyć się w grupy zainteresowań, wymieniać informacjami i doświadczeniami, a także przypomina o akcjach, w których chęć udziału zgłosiliśmy. Jednak wraz z okresem spisywania postanowień na nowy rok na Facebooku zaroiło się od czasem śmiesznych, czasem niepokojących, a na pewno absurdalnych wydarzeń. Sprawdźcie, w czym swój udział zadeklarowali internauci w 2017!

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
5.00 - (7 głosów)
Follow me! Influencer marketing przyszłością reklamy
Opublikowano: 10-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Zaufanie do reklamy okazuje się coraz mniejsze – świadczą o tym najnowsze badania przeprowadzone w środowisku internetowym. W 2017 roku zaledwie 33 proc. kupujących uwierzy w to, co przekaże mu tradycyjna reklama. Znacznie bardziej liczyć się będą rekomendacje. I to nie byle jakie! Chodzić będzie o słowa i uczynki, którymi żyje Facebook, Instagram czy Snapchat.

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
4.50 - (6 głosów)
Opisy z YouTube w Featured Snippets
Opublikowano: 09-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Wykorzystywanie filmów z Youtube w polecanym fragmencie nie jest niczym nowym. Jednak od niedawna, zamiast transkrypcji z wideo, wyszukiwarka Google korzysta z przygotowanego przez twórcę opisu. Dlatego warto zadbać, aby jego treść była przejrzysta, wartościowa oraz zawierała hasła, które mogą wyszukać użytkownicy Google, czy też YouTube. Może to przyczynić się do zwiększenia jego widoczności w sieci.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Praco, zróbmy sobie przerwę... czyli odpoczynek a wydajność w pracy
Opublikowano: 05-01-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

W życiu jest tak, że im więcej czegoś mamy, tym bardziej jesteśmy narażeni na przesyt, a co za tym idzie na jego negatywne skutki. Jak złapać odpowiedni balans na płaszczyźnie zawodowej? Z pracą jest jak z wieloletnim partnerem – krótka rozłąka może wzbudzić w nas tęsknotę i na nowo rozbudzić pożądanie. Przeczytajcie kilka słów o tym, dlaczego warto oraz jak zatęsknić za pracą, nieco ją ożywić, a nawet… zafascynować się nią.

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
4.11 - (9 głosów)
Klawiatura Gboard dla Androida
Opublikowano: 27-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Jeszcze łatwiejszy dostęp do interesujących nas informacji, a także coraz sprawniejsza komunikacja. Gboard czyli nowsza wersja klawiatury od Google, tym razem dostępna jest także na Androida. Poza dotychczasowymi udogodnieniami aplikacja posiada kilka nowości m.in. wbudowaną wyszukiwarkę Google oraz bardzo praktyczną funkcję pisania w kilku językach na raz. Czym jeszcze zaskoczy nas Gboard?

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się