Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Sztuczna inteligencja w naszym codziennym życiu
Opublikowano: 31-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:25 min

Podczas ostatniej konferencji Google I/O 2017 poświęconej w dużej mierze sztucznej inteligencji, gigant z Mountain View zaprezentował swoje nowe projekty, a także dokonania związane z uczeniem maszynowym. Jednym z nich jest aplikacja Google Lens, przy pomocy której zwykli użytkownicy smartfonów będą mogli skorzystać z odrobiny potencjału jaki kryje w sobie sztuczna inteligencja.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Interaktywne wideo – nowy pomysł na zaangażowanie odbiorcy
Opublikowano: 19-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min

Jak wyprzedzić konkurencję i zdobyć zainteresowanie potencjalnych Klientów? Na to pytanie marketingowcy stale poszukują odpowiedzi. Jedną z ciekawszych jest interaktywne wideo. Popularne marki stworzyły kreatywne filmiki, angażujące odbiorców w powstawanie ich treści. Czy taki pomysł sprawdzi się na dłużej? Przeczytajcie artykuł, obejrzyjcie filmiki i oceńcie sami.

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Dodawanie zdjęć na Street View jeszcze prostsze!
Opublikowano: 15-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Stare dobre Google Street View… ilu z nas już nie raz pomogło dotrzeć na czas na spotkanie w nowym miejscu, odnaleźć lokal najlepiej oceniany na Trip Advisor czy po prostu odnaleźć się w miejskiej dżungli? To bez wątpienia jeden z najbardziej docenianych i przydatnych „wynalazków” Google. A ma być jeszcze lepiej – dzięki Street View ready wrzucanie własnych zdjęć na platformę będzie jeszcze prostsze!

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Bezpieczniej z Google Chrome
Opublikowano: 12-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min

Według danych StatCounter w kwietniu przeglądarka Google Chrome zanotowała kolejny wzrost popularności wśród internautów. To obecnie najczęściej używana przeglądarka na świecie i w Polsce. Globalnie używa jej blisko 54 procent internautów, u nas z kolei już niemal 70 procent. Nic więc dziwnego, że Google Chrome wciąż się udoskonala i przywiązuje dużą wagę do poziomu bezpieczeństwa użytkowników oraz ich danych. Sprawdźmy, dlaczego warto korzystać z Google Chrome.

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Telewizor daj mi, luby! Czyli o najnowszych trendach w korzystaniu z YouTube
Opublikowano: 10-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min

Ci, którzy wieszczyli śmierć telewizji kosztem bujnego rozkwitu Internetu, mogą się srogo rozczarować. Statystyki dotyczące użytkowników YouTube’a (wykonane przez witrynę Brandcast) wskazują na nowe tendencje dotyczące oglądania filmów z pomocą tego popularnego portalu. Zamiast przesiadywać przed komputerem, wolimy wykorzystać inne, niemal spisane na straty medium.

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Google Moja Firma – dodaj link do menu swojej restauracji!
Opublikowano: 08-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Czy wyszukiwanie lokali gastronomicznych na Mapach Google może być jeszcze bardziej praktyczne? Tak! Gigant z Mountain View udostępnił w panelu usługi Google Moja Firma nową opcję – atrybut menu. Właściciele restauracji, pizzerii, czy innych lokali oferujących jedzenie na dowóz mogą teraz uzupełnić swoje wizytówki o link prowadzący bezpośrednio do menu! Jak prezentuje się on w wizytówkach i jak go dodać?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Kursorem po mapie z nowym Google Earth
Opublikowano: 05-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:20 min

Nowa odsłona Google Earth udostępnia szereg korzyści sprawiając, że użytkownicy mogą poczuć się jak prawdziwi podróżnicy. Warto skorzystać nie tylko z opcji 3D, czyli podziwiania budynków pod każdym możliwym kątem, ale i Odkrywcy - zbioru przewodników po najciekawszych miejscach na całym świecie. Ponadto każde z nich jest opatrzony krótkim opisem, pochodzącym ze sprawdzonych źródeł.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Rozwój lokalnych firm, a wygląd ich stron internetowych
Opublikowano: 04-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 5:00 min

Prowadzisz lokalny biznes, ale nie wiesz jak dotrzeć do potencjalnych Klientów? A może trafiają oni na Twoją stronę, ale z jakiegoś powodu nie zostają na niej dłużej? Jeżeli chcesz stać się lokalnym autorytetem w Twojej branży, mieć wpływ na rozwój prowadzonej firmy oraz sprawić, że Klienci z chęcią będą odwiedzali Twoją stronę internetową, to koniecznie sprawdź na jakie rzeczy powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Growth Hacking – kontrowersyjne strategie marketingowe
Opublikowano: 25-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Marketing internetowy jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sposobem na pozyskanie nowych klientów. Ze względu na szerokie możliwości, ciągle powstają nowe techniki, mające zwiększyć obroty firmy przy jak najmniejszych kosztach. Jest ich tak wiele, że szybko zyskały wspólną nazwę – Growth Hacking. Czy jednak tego typu działania są na tyle skuteczne, aby wyprzeć tradycyjne sposoby?

Autor
Anna Grubich
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Facebook Stories w marketingu – jak stworzyć ciekawą historię firmy
Opublikowano: 21-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min

W dzisiejszych czasach, aby zachęcić potencjalnych Klientów do zainteresowania się polecanym produktem lub świadczonymi usługami, trzeba postarać się nieco bardziej i stworzyć coś więcej niż stronę internetową i profil na Facebooku. Bardzo ważny jest stały kontakt z odbiorcą. Facebook Stories w marketingu to doskonała opcja dla przedsiębiorstw, którym zależy na utrzymywaniu dobrych relacji z obecnymi i przyszłymi Klientami.  

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
5.00 - (8 głosów)
Skróty w aplikacji Google – szybkość i personalizacja
Opublikowano: 18-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Po raz kolejny Google wychodzi naprzeciw coraz bardziej rosnącym oczekiwaniom użytkowników mobilnych. Na co inżynierowie technologicznego giganta wpadli tym razem? Na skróty – a konkretnie szybsze odsyłanie użytkowników do konkretnych stron internetowych. Co to da? To, do czego dążą dzisiaj wszyscy – jeszcze szybsze wyszukiwanie i… mniejszy wysiłek.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Czy komputer stworzy nam content?
Opublikowano: 13-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min

Wiele firm na całym świecie prowadzi badania nad oprogramowaniem, które poradziłoby sobie z generowaniem wypowiedzi w języku naturalnym. Na razie żaden komputer nie napisał jeszcze Lalki od zera, ale powieści stworzone przy współpracy człowieka i algorytmów są już faktem. Czy copywriterzy podzielą losy pracowników fizycznych, których już teraz w procesie produkcji zastępują maszyny?

Autor
Paweł Micnas
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się