Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Google Uptime – aplikacja do oglądania filmów YouTube wraz z przyjaciółmi
Opublikowano: 04-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Oglądanie filmów ze znajomymi już nie musi ograniczać się do wspólnych spotkań przed telewizorem. Google w ramach strefy Area 120 stworzyło aplikację Uptime, która pozwala włączyć jeden film YouTube na różnych urządzeniach mobilnych z iOS i oglądać go z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym. A wszystko bez wychodzenia z domu i spotykania się osobiście.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Prima aprilis – czym w tym roku zaskoczyły swoich Klientów znane firmy?
Opublikowano: 03-04-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min

Trochę śmiechu przyda się każdemu – niektórym nawet bardzo. Prima aprilis to jeden dzień w roku, w którym wszyscy żartownisie mogą sobie pofolgować i nie muszą się potem z tego tłumaczyć. Ludzie wtedy dzielą się na dwa sorty – Ci, którzy robią kawały i Ci, którzy się na nie nabierają (jak autorka tego posta). Jak w tym dniu bawiły się takie firmy jak Google, Amazon, Allegro, T-Mobile czy Lexus? Sprawdźmy!

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
4.62 - (13 głosów)
Sezon ogórkowy – nie w reklamie
Opublikowano: 29-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:05 min

Nuda. Nic się nie dzieje. Null. Na pewno nie w reklamie. Tu ciągle coś wrze, kipi, dymi, a czasem spada jak grom z jasnego nieba – niczym tajna aktualizacja algorytmu Pingwin kilka miesięcy temu. Jednak nie można zaprzeczyć, iż w każdej branży lepsze i gorsze sezony występują. Szczególnie duże wahania widać u firm o asortymencie produktów bądź usług nastawionych na konkretną okazję lub porę roku. Jak mogą się promować? O czym powinny pamiętać? Jak wykorzystać sezon ogórkowy w branży w przygotowaniu do prawdziwych żniw?

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.67 - (3 głosy)
Sprawdź Mapy Google, a powiem Ci gdzie jestem
Opublikowano: 27-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Kilka dni temu gigant z Mountain View zaprezentował nową funkcjonalność, która z pewnością przypadnie do gustu osobom, które często korzystają z Map Google. Już niedługo użytkownicy na całym świecie w prosty sposób będą mogli podzielić się ze znajomymi, rodziną lub innymi osobami swoją aktualną lokalizacją, informując ich gdzie dokładnie się znajdują lub kiedy dotrą na umówione spotkanie.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
Fun facts - ciekawostki o roślinach i zwierzętach w wyszukiwarce Google
Opublikowano: 21-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Czasami potrzebujesz zabawnych faktów, dzięki którym możesz zabłysnąć na imprezie – to ciekawy zamiennik popularnych żartów, a przy tym uczy Ciebie i słuchaczy czegoś naprawdę pożytecznego na temat otaczającego nas świata. Dostępna od połowy lutego funkcja wyszukiwarki Google umożliwia szybkie wyszukiwanie zabawnych i interesujących ciekawostek o zwierzętach, warzywach i owocach.

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
Uczenie maszynowe kontra trolle - Google Perspective
Opublikowano: 14-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:15 min

Internet jako miejsce wolne od hejtu, wulgarnych komentarzy i wzajemnego obrażania się? Brzmi tak idyllicznie, że wręcz… nierealnie. Szczytny cel jakim jest stworzenie w Internecie przestrzeni przyjaznej dla każdego użytkownika, w którym znajduje się jedynie konstruktywna krytyka stał się jednak dla Google na tyle ważny, aby powstał Google Perspective.

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.00 - (6 głosów)
Atrybut hreflang a promocja za granicą
Opublikowano: 13-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Prawidłowa implementacja atrybutu hreflang ma duże znaczenie dla międzynarodowej strategii SEO. Wskazuje bowiem robotom wyszukiwarek, którą wersję językową strony należy wyświetlić użytkownikowi jako prawidłową, w zależności od tego, w jakim kraju się znajduje. Jednak często podczas wdrażania zmian pojawiają się błędy. Przeprowadzone niedawno badania naświetlają ogromną skalę tego problemu.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
3.50 - (4 głosy)
Google dyktatorem mody? Kolejny krok ku personalizacji produktu
Opublikowano: 08-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Poznajcie nowego dyktatora mody! Google zamierza właśnie opanować nasze garderoby. Przy współpracy z H&M powstaną ubrania idealne dopasowane do osobowości oraz stylu życia. Wszystko dzięki danym, które Google zdobędzie dzięki specjalnej aplikacji. Technologia „Data Dress” może zrobić furorę na rynku i wywołać niemałą burzę w świecie mody. Ale przy okazji pokaże nam kolejny wymiar personalizacji.

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
4.25 - (4 głosy)
Jak zostać influencerem?
Opublikowano: 07-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:40 min

Żaden spośród najbardziej znanych influencerów nie stał się nim z dnia na dzień. Osoby, których profile w mediach społecznościowych śledzą dziś setki tysięcy internautów również kiedyś zaczynały. Jeżeli rozwijasz się w jakiejś dziedzinie hobbystycznie lub profesjonalnie, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie życia bez social mediów, zacznij budować swoją pozycję jako influencera.

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Nowa funkcja w wyszukiwarce: O co jeszcze internauci pytają Google?
Opublikowano: 03-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min

Już w 2015 roku internauci ze Stanów Zjednoczonych mogli korzystać z nowej funkcji w Google: "O co jeszcze pytają internauci?". Po wpisaniu zapytania, nie tylko otrzymujemy odpowiedź, ale i listę powiązanych pytań, ukazanych w postaci przejrzystej listy. Co więcej, po wybraniu interesujących nas kwestii, Google od razu rozwija gotową odpowiedź, w pełni zaspokajając ciekawość każdego internauty. Od lutego 2017 następuje to poprzez dynamiczne ładowanie.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Zakupy z asystentem – kiedyś luksus, dziś codzienność
Opublikowano: 02-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:35 min

Rutynowe, domowe czynności, takie jak robienie zakupów spożywczych czy sprzątanie, chociaż na samym początku wejścia w dorosłość mogą wydawać się ciekawe, z biegiem czasu stają się niesamowicie nudne. A co, gdybyśmy mieli możliwość lekkiego urozmaicenia tych rutynowych czynności? Aplikacja Google Assistant sprawia, że robienie domowych zakupów staje się wręcz ekscytujące!

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Sztuka zrozumienia mikromomentów
Opublikowano: 01-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:50 min

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że wpisując zapytanie w wyszukiwarkę liczymy na to, że uzyskamy jak najbardziej precyzyjną i dopasowaną do naszych oczekiwań odpowiedź. Żyjemy w świecie, w którym szybki dostęp do informacji stał się rzeczą niezbędną. Dlatego coraz większe znaczenie odgrywa nie tylko sama możliwość wyszukania informacji, ale również ich jakość. Odpowiedzią na problem rozróżnienia wartościowych dla nas treści od informacji zbędnych, są mikromomenty.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się