61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog

Linki sponsorowane

Wybierz dziedzinę
Soczewki w pakiecie z depilacją sprzedam. Część 2. Wyjaśnienie.
Opublikowano: 16-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Przyzwyczajony do standardowo nie zapowiadanych przez Google testów funkcjonalności obwieściłem możliwe nowości w wyświetlanych reklamach Google. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Za błędne wyniki AdWords odpowiada expanded broad match  - nieco zapomniane dopasowanie przybliżone na podstawie sesji w wyszukiwarce. Na czym polega to dopasowanie?

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.75 - (8 głosów)
Soczewki w pakiecie z depilacją sprzedam. O błędach (lub teście) w AdWords
Opublikowano: 09-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Nieodzownym elementem AdWords są testy nowych funkcjonalności. W pierwszej kolejności w Stanach, potem w Europie wprowadzane są zmiany mające na celu usprawnienie systemu reklamowego Google. Jak dotąd wszystko szło sprawnie. Obecny test ma jednak wszystkie znamiona błędu w sytemie. Albo odwrotnie - błąd, który dostrzegamy jest po prostu testem. Tak czy inaczej sytuacja jest co najmniej dziwna.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
Darmowe meble, czyli gratis, który kusi każdego
Opublikowano: 21-01-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 2:55 min

Internauta rzadko kiedy wyszukuje wedle zasad słownika języka polskiego. Zapytania do wyszukiwarki zbudowane są z wielu fraz, mają postać zdań, ciągów wyrazów, często z błędami i pomyłkami. Aby ustrzec saldo konta przed stratami warto zadbać o długą listę słów wykluczających. Od dziś jedną dla całego konta i wszystkich kampanii AdWords.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Nieprawidłowe kliknięcia w AdWords
Opublikowano: 21-12-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min

Nieprawidłowe kliknięcia są elementem prawie każdej kampanii AdWords. I niestety nie możemy zrobić nic, żeby się ich skutecznie ustrzec. Jednak w trosce o najwyższą jakość kampanii - Google odfiltrowuje setki, tysiące, miliony podejrzanych kliknięć z kont swoich klientów. Wszystko po to, aby reklamodawca był zadowolony, a zysk Google dynamicznie rósł.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Google Instant a CPC
Opublikowano: 16-12-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Wprowadzone we wrześniu Google Instant nie doprowadziło do wzrostu cen w kampaniach AdWords. Zmienił się jednak czas wpisywania fraz do wyszukiwarki z średnio dziewięciu do siedmiu i mniej sekund. To na pewno sukces Google, wyszukujemy szybciej, czyli więcej. Narzędzie przez wielu uważane za rewolucyjne, przez innych za irytujące, nie przyniosło większych zmian w kampaniach AdWords.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Certyfikowani specjaliści Qualified Google Advertising Professional
Opublikowano: 13-12-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Certyfikat Qualified Google Advertising Professional uzyskują osoby zawodowo zajmujące się obsługą kampanii linków sponsorowanych Google AdWords, po zdaniu kilkuetapowych egzaminów w Google. Uzyskanie statusu specjalisty wymaga nie tylko znajomości teorii, ale przede wszystkim -  dużej wiedzy o praktycznych zastosowaniach programu oraz umiejętności efektywnego zarządzania kampaniami.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.13 - (8 głosów)
Jak kierować reklamy na strony docelowe?
Opublikowano: 30-11-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min

Google udostępni użytkownikom w najbliższych czasie nowe narzędzie AdWords, ułatwiające kierowanie reklam na strony partnerskie. Narzędzie kierowania kontekstowego (Contextual targeting tool), wskaże słowa kluczowe warte zastosowania w kampaniach na stronach z treścią. Ułatwi to rozróżnienie kampanii w wyszukiwarce z tą prowadzoną na stronach partnerskich.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Dlaczego nie widzę moich reklam?
Opublikowano: 09-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

W jaki sposób działają kampanie AdWords? Dlaczego w trakcie ich trwania czasem zdarza się, że reklamy nie są widoczne - mimo tego, że prowadzona kampania jest aktywna? Powodów takiej sytuacji może być kilka. W naszym artykule przedstawiamy najczęstsze przyczyny niewyświetlania się reklam AdWords, a także możliwe sposoby rozwiązania zaistniałego problemu.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.20 - (5 głosów)
Raporty w AdWords na nowo
Opublikowano: 01-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min

Prowadząc kampanię AdWords warto - a wręcz trzeba - być na bieżąco ze wszelkimi aktualizacjami mającymi miejsce w panelu obsługi. Aktualnie mamy do czynienia ze zmianą miejsca, w którym umieszczone są wszelkie statystyki i raporty związane z kampanią. Sprawdź gdzie obecnie znajdziesz wszystkie raporty oraz inne kluczowe dane, związane reklamami AdWords.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.00 - (2 głosy)
Zamrażarka znaków towarowych otwarta (od 14 września)
Opublikowano: 06-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:35 min

Google nie próżnuje i co jakiś czas postanawia zaskoczyć czymś swoich użytkowników. Tym razem nowe zasady skierowane są do reklamodawców korzystających z kampanii AdWords. Chodzi o zmiany związane z używaniem słownych znaków towarowych, a dokładniej o możliwość ich zastosowania w wyrażeniach kluczowych. Jaki wpływ będą miały nowe zasady na prowadzenie kampanii reklamowych? Przekonamy się gdy ogłoszone zmiany zaczną obowiązywać.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.67 - (3 głosy)
Nowe dopasowanie w AdWords
Opublikowano: 21-07-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

Ekscytujące nowości w AdWords! Modyfikator dopasowania przybliżonego jest już prawie dostępny. Dlaczego prawie? Ponieważ pomimo tego, co mówi Google, póki co możemy korzystać tylko z trzech dopasowań – ścisłego, do wyrażenia i przybliżonego. Dzisiaj opowiadamy o tym, czym charakteryzuje się każde z nich, a kiedy funkcja będzie już całkowicie dostępna nie omieszkamy napisać Wam o naszych spostrzeżeniach!

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Interaktywne Wideo - nowy format reklamowy Google
Opublikowano: 20-07-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:45 min

Google jak zwykle wpada na nowe i coraz lepsze pomysły. Co tym razem? Interaktywne wideo, które będzie pełniło funkcję nowoczesnej reklamy! Jego forma będzie zbliżona do małego serwisu internetowego, który będzie znajdował się w dowolnym miejscu na danej stronie internetowej. Czy to się sprawdzi? Przeczytaj więcej na ten temat i wyrób sobie własne zdanie.

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
3.67 - (3 głosy)
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się