61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog

Linki sponsorowane

Wybierz dziedzinę
Podążaj za użytkownikiem. O tworzeniu kampanii remarketingowych
Opublikowano: 25-10-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min

Reklama jak pulsujący sygnał, jak przypomnienie; jedynie tło do wydarzeń ważnych i nieważnych, przemyka na pozór niepostrzeżenie, z lewej na prawą, z góry na dół strony, z filmu na baner, z tekstu na obraz animowany. Aby jednak w decydującym momencie, w chwili podjęcia decyzji powtórnie przywołać użytkownika do serwisu. Wskazać mu jedną i jedynie właściwą drogę do kupna; do wydania pieniędzy właśnie w naszym sklepie.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.38 - (13 głosów)
Google dla Agencji 2011
Opublikowano: 04-07-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

O swoich ludzi w terenie należy dbać. Z taką myślą realizowany jest bardzo udany projekt – Google dla Agencji. Całoroczną współpracę firm SEM z Google podsumowują spotkania, na których nasze myśli nie tylko orbitują wokół wyniku jakości, maksimum konwersji i minimum cpc, ale również przy tej okazji możemy wymienić się swoimi doświadczeniami i spojrzeć prosto w oczy pracownikom Google przy grillowanym łososiu.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.59 - (17 głosów)
Enea Cup 2011, suszony pomidor, Zaucha i "po naszą Juratę"
Opublikowano: 07-06-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

O tym, że kampania AdWords skuteczna jest, nie muszę chyba nikogo przekonywać. O tym jednak, że można dzięki linkom sponsorowanym promować w zasadzie wszystko, pewnie nie każdy jeszcze wie. Zatem oddajmy głos faktom, czyli kampaniom typowym w wymiarze efektów po stronie wejść i wyświetleń, nietypowym w sferze tematyki i sposobu promocji produktów, usług i wydarzeń.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.14 - (7 głosów)
W krzyżowym ogniu pytań
Opublikowano: 30-05-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

Kampanie Google AdWords to nie tylko stała licytacja miejsc w rankingu reklam sponsorowanych, to także praca nad doskonaleniem umiejętności, przyczynek do pojedynków i ogólnoświatowej rywalizacji grup studenckich. W trakcie przygotowań do czwartej edycji międzynarodowego konkursu - Google Online Marketing Challenge - mieliśmy okazję i przyjemność wesprzeć swoją wiedzą i doświadczeniem studentów poznańskich uczelni.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.33 - (6 głosów)
Znasz li ten adres docelowy?
Opublikowano: 19-05-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Top - 3 linków sponsorowanych coraz bardziej przypomina wyniki naturalne Google. Wydłużona pierwsza linijka tekstu wsparta została dodatkową promocją adresu strony. Wszystko po to, aby jeszcze mocniej skupić oko internauty na pierwszych reklamach w rankingu reklam. Rozwiązanie testowane obecnie przez Google może pomóc również w promocji... wejść bezpośrednich na stronę internetową.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
3.71 - (7 głosów)
Wyszukiwarka Partnerów Google – skontaktuj się z Sunrise System
Opublikowano: 25-03-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min

Pojawiające się w ostatnim czasie informacje jakoby Google - poprzez narzędzia automatyczacji - dążyło do wyeliminowania agencji SEM okazały się mocno przedwczesne. Wprowadzenia instrumentów usprawniających optymalizację kampanii to właściwie codzienność. Zmiany motywowane są raczej ogólnym celem Google - reklamodawcy powinni wydawać więcej i lepiej. Specjaliści AdWords mogą więc spać spokojnie.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Bydgoszcz w Poznaniu. O warszawskim IP i niekontrolowanej migracji reklam.
Opublikowano: 23-03-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 3:20 min

Nie jest tajemnicą, że linki sponsorowane można kierować na wybrane kraje, województwa, miasta, dzielnice i ulice. Motywacja może być róźna: ograniczenia budżetowe, działalność jedynie lokalna czy świadomość różnic portfela potencjalnych klientów, np. z Polski A i B. Google te ograniczenie traktowało mimo wszystko z pewnym dystansem. Obecnie dystans ten, dzięki nowym metodom kierowania, można wykluczyć.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Liczą się tylko najlepsi
Opublikowano: 22-03-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

Linki sponsorowane z pozycji 1-3 zdominowały wyniki wyszukiwania Google. Reklamy z top-3 są najlepiej widoczne, podświetlone i zgodne z... ruchem gałek ocznych na stronie internetowej. Google, faworyzując najlepsze reklamy płatne, ustawiło wysoko poprzeczkę dla reklamodawców. Gra idzie o właściwie gwarantowane wejścia na stronę potencjalnych klientów. Stawka jest zatem bardzo wysoka.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Cele godne automatyzacji. O regułach w AdWords.
Opublikowano: 28-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Zapowiadana od dawna - już jest - automatyzacja działań optymalizacyjnych w kontach AdWords. Tworzenie różnorodnych reguł, w postaci warunków ("jeżeli zaistnieje dana sytuacja, zmień parametr na..."), pozwala zabezpieczyć kampanię przed nagłymi zmianami w rankingu reklam, nagłym spadkiem istotnych wartości (np. współczynnika klikalności) i utratą kontroli nad miejscami reklam.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Analyze Competition dla efektywnej kampanii Adwords
Opublikowano: 28-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Analyze Competition, dostarczający informacji o skuteczności linków sponsorowanych w sieci oraz porównaniu jej do efektów konkurencji, jest jednym z podstawowych narzędzi Google Adwords. Dzięki wprowadzonym przez koncern zmianom, panel ten umożliwia właścicielom witryn osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów promocyjnych i reklamowych.

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
"Od 2 dni w ogóle nie widzę linków..." Mity reklamy AdWords.
Opublikowano: 28-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 4:35 min

Prowadzenie kampanii Google AdWords składa się nie tylko ze stałej optymalizacji widoczności linków sponsorowanych. To także praca nad objaśnieniami mniej lub bardziej skomplikowanych mechanizmów rządzących reklamami Google. Część z tych zagadnień można określić mianem „mitów AdWords”. Oto kilka - najczęściej omawianych - problemów kampanii.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.60 - (10 głosów)
Rozbudowane nagłówki AdWords dla wzrostu efektywności reklam
Opublikowano: 17-02-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Wnioski z badań eye-tracking'owych oraz obserwacje dotyczące klikalności reklam AdWords skłoniły Google wprowadzenie innowacji w sposobie formułowania nagłówków w lickach sponsorowanych. Odkryto, że reklamy o dłuższych nagłówkach, mających formę pełnych zdań, są częściej klikane przez użytkowników. Modyfikacja ma wejść do globalnego kanonu pisania tekstów reklamowych w programie AdWords. Oczekuje się, że zwiększy ona współczynnik CTR reklam, a co za tym często idzie - konwersje i zysk z reklamy dla reklamodawcy.

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się