Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Reklama w obrazkach, czyli video w Google

Opublikowano: 29-12-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Żyjąc w kulturze obrazkowej, jesteśmy zmuszeni, by każdy przekaz, przede wszystkim perswazyjny, kondensować do minimum, a najlepiej - przedstawić w formie natychmiast odczytywalnego obrazka. Wraz ze wzrostem znaczenia serwisów społecznościowych, gdzie głównym komunikatem często jest obraz - zdjęcie - i serwisów typu YouTube, rośnie zainteresowanie odbiorców graficznymi i interaktywnymi formatami reklam. Na fali oddziaływania reklam telewizyjnych, reklamodawcy coraz chętniej sięgają po reklamy video. Spoty rozsiewane w Sieci wymagają często takiego samego nakładu czasu i środków, co przygotowanie reklamowego filmu do telewizji, koszty rosną przy profesjonalnym promowaniu ich podczas kampanii wirusowych (popularność różnych filmików coraz rzadziej jest spontanicznie wygenerowana przez internautów, a coraz częściej stoi za nią sztab specjalistów od marketingu wirusowego i poważny budżet). Efekt? Jeden film zdobywa popularność, setki innych nie mają szans przebić się do masowej świadomości. Co więcej, przekaz jest często niesprofilowany - to kolejna cecha upodabniająca internetowe filmiki do reklam telewizyjnych.

Sposobem na dokładne sprofilowanie grupy docelowej, której chcemy zaprezentować nasz spot, jest bez wątpienia skorzystanie z formatu video w programie AdWords, dostępnego w Sieci Google i Google Video przy włączonej opcji Sieci partnerskiej. Warto śledzić, jak trend ich popularności się rozwinie i na ile ma szanse rozwinąć się na naszym gruncie.
Reklama AdWords w formacie video dzieli się na dwa podstawowe typy:
- reklama "kliknij, aby odtworzyć";
- reklama strumieniowa.

Kliknij, aby odtworzyć

Moment początkowy reklamy typu "Kliknij, aby odtworzyć", Źródło: Google Blog Polska

Więcej informacji o wymaganiach i możliwościach dotyczących tego formatu znaleźć można w naszych wcześniejszych artykułach: Spot na życzenie i Kręć video z Google.

Co najważniejsze dla reklamodawców (i ich kieszeni), model płatności przy tego typu reklamach to, zależnie od preferencji: CPC bądź CPM. W najkorzystniejszej wersji, koszt kampanii będzie więc uzależniony od tego, co najważniejsze: wejścia na stronę użytkownika zachęconego reklamą AdWords.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się