Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google.com już to ma!

Opublikowano: 09-12-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min
Chodzi o długo oczekiwaną funkcjonalność wyszukiwarki: wyszukiwanie w czasie rzeczywistym. Anglojęzyczna wersja Google zaprezentowała nową możliwość pierwszym użytkownikom, kolejni mają mieć do niej dostęp z biegiem czasu.

Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym jest możliwe dzięki kooperacji Google z Twitterem, serwisami Facebook i My Space oraz FriengFeed, Jaiku czy Identi.ca. Polega na pokazywaniu w specjalnym okienku informacji, które pojawiły się w Internecie zaledwie kilka sekund wcześniej: wpisów na blogach, mikroblogach czy wspomnianym serwisie społecznościowym. Można powiedzieć, że w Google widać od razu, co internauci ćwierkają, czym żyją. Wystarczy kliknąć "Latest results", by przez Google mieć dostęp do najświeższych nowinek ze świata mikroblogerów. Zakres indeksowanych serwisów ma się zresztą systematycznie zwiększać.

Czy będziemy pozycjonować własne wpisy i plotki? Prawdopodobnie to nie ta przestrzeń. Dlatego najgorętsze nowinki trafiają do także do Google Trends jako "hot topics". W Google wrze jak w ulu :-)

Nowinkę można obejrzeć także w serwisie YouTube:

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
#1www design2009-12-30 18:07:41
Każda nowinka w internecie jest dobrze widziana. W końcu internet ma służyć ludziom.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się