61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Z kim zadaje się Twoja marka w Internecie?

Opublikowano: 17-09-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Wiemy, że przestrzeń internetowa wcale nie jest taka ładna, jak ją malują. Dużo tu przemocy, zbrodni i nagości. W tej bezimiennej, informacyjnej dżungli dobrze czują się również zjawiska, przed którymi chcemy chronić najmłodszych. Skoro Internet ma tak wiele ciemnych, szemranych zaułków, to co można zrobić, aby marka lub produkt pozostał po tej „jasnej stronie Sieci”? Jak uniknąć koszmaru brand managera, który pewnego dnia odkrywa swoją markę w Internecie, gdy ta przebywa w bardzo złym towarzystwie, w internetowym półświatku?

Wyobraźmy sobie koszmar brand managera marki x, która z powodu niecnego algorytmu Google nagle popadła w złe towarzystwo. Ta niefortunna sytuacja znalezienia się w wyjątkowo anty-brandingowym towarzystwie zdarzyła się znanej i lubianej marce zup instant. (Nazwa towarowa została zamazana.)

Marka ta rozpoczęła oparty w dużej mierze o Internet konkurs na zbieranie punktów z opakowań produktów. Wczuliśmy się w przeciętną Kowalską, która markę X lubi i używa, tak więc jest żywo zainteresowana konkursem. Widziała reklamę w telewizji dwa razy, teraz chce dowiedzieć się szczegółów. Nie pamięta niestety adresu strony :( Co robi? Wpisuje w Google frazę „punkty z ….. (tu pada nazwa marki)”.Po chwili otrzymuje wiele możliwych odpowiedzi. Jak widać, niestety tylko dwa pierwsze wyniki zapytania związane są z konkursem tej marki. Reszta wyników to już ciemna strona internetu – handel, śmierć, oszczerstwa.

Spokojny sen brand managerowi zapewni dogłębna konsultacja planowanej promocji sprzedaży lub kampanii reklamowej dotycząca przełożenia kampanii offline (w telewizji, prasie, radio) na możliwe zachowania konsumentów online. Odpowiednie kroki optymalizacyjne nie pozwolą marce zejść na złą drogę w wynikach wyszukiwania i zatrzymają ją na długo po jasnej stronie Sieci.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
#1Andrzej2009-10-06 09:45:38
Wyniki 1-10 spośród około 26,300 dla zapytania punkty z knorra. (Znaleziono w 0,24 sek.)
Chyba jeszcze jeden ślad po nazwie marki pozostał, a może to zamierzone działanie? ;)
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się