Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sezonowość. Część Trzecia - Czas pomyśleć o Świętach...

Opublikowano: 17-09-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Ponad 20 miliardów złotych wydanych na organizację całego przedsięwzięcia i ponad 250 złotych średnio spożytkowanych przez jedną osobę na upominki – tak w liczbach przedstawia się festiwal konsumenckiego szaleństwa, czyli doroczna „Gwiazdka”.

Polacy, mimo ciągłego narzekania na kryzys i podatki, nie żałują grosza na organizację Świąt. Na tego typu wydatki zawsze znajdzie się bowiem jakaś zakamuflowana suma pieniędzy. Polacy kochają Święta i nikt nie może im zabronić kupna większej ilości droższych produktów. (najwyżej po Nowym Roku znajdzie się jakieś dobre postne postanowienie).

Już ponad 10% Polaków robi regularne zakupy w Internecie. Wydawanie pieniędzy w sieci jest przede wszystkim wygodniejsze, łatwiejsze i... rozsądniejsze. Nikt w sklepach internetowych nie każe nam stać w kolejce, nikt nam również nie zamknie sklepu przed nosem. Osoby kupujące w Internecie zwracają również uwagę na większą kontrolę wydatków. W sieci kupuje się z większym spokojem, mniejszym pośpiechem, przez co radosny szał nabywania wszystkiego, co jest pod ręką ( i kursorem myszki) łatwiej prowadzi do transakcji.

Święta umożliwiają rozwój biznesu na niewyobrażalną skalę. Najpopularniejsze internetowe księgarnie, antykwariaty i sklepy z biżuterią przyznają się do wzrostu przychodów w graniach 40 – 100%. Ludzie właśnie w sieci najczęściej szukają pomysłu na prezent. Nie można tego przeoczyć.

Zwiększenie nakładów na promocje przed Świętami, a nawet kilka miesięcy przed nimi – na pewno się opłaca. Nagły, potężny wzrost wyszukiwań online produktów (i usług) wymaga intensywnych działań reklamowych. Skoro zatem należy działać szybko, to najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie kampanii AdWords. Linki sponsorowane to narzędzie promocji, które można uruchomić z dnia na dzień. W każdej chwili można nadać trwającej kampanii intensywniejszy, mocniejszy przebieg, które będzie docelowo prowadził do wzrostu wejść na stronę i zakupów.

Kto tego nie docenia, na grudniowych Świętach nie zarobi, i już teraz może myśleć nad noworocznym postanowieniem postnym...

Autor
Maciej Jurek
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się