Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Caffeine, czyli Google jak kofeina

Opublikowano: 24-08-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min

Bez Google ani rusz, można wręcz mówić o informacyjnym uzależnieniu od wyszukiwarki, uzależnieniu tak silnym jak od kofeiny. Nie bez powodu więc ostatnia aktualizacja silnika Google nosi nazwę Caffeine. Nie obyło się też bez zamieszania w branży pozycjonowania.

Zadaniem Caffeine jest poszerzenie indeksu wyszukiwarki, zwiększenie szybkości odpowiadania na zapytania użytkowników oraz przewartościowanie wyników. Jest ich więcej, wyświetlają się szybciej. Aktualizacja wiąże się również z przejściem Google na nowy system plików Google File System 2, dzięki czemu wyszukiwarka zyska na szybkości.

Caffeine ma na celu także "wysprzątać" z wyników te bezwartościowe i uciążliwe, czyli spam. Pozycjonowanie niezgodne z wytycznymi wyszukiwarki będzie więc zapewne jeszcze mniej skuteczne.

W informacjach zza oceanu wyczytać można, iż Caffeine będzie testowana poza sandboxem na jednym z Data Center Google.

Aspekt przewartościowania rankingu ma niewątpliwie największą rangę szczególnie dla tych, którzy mają powód, by lista wyników wyglądała tak, a nie inaczej :-) Po aktualizacji zwracane wyniki będą mieć lepszą jakość, roboty z jeszcze większą uwagą biorą bowiem pod uwagę słowa kluczowe - to po prostu kryterium o rosnącym znaczeniu.

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
4.00 - (2 głosy)
Komentarze
#1szef2009-12-09 02:15:42
Ciekawy artykuł nadaje się na bloaga jak znalazł. czekam na podobny artykuł dotyczący nowego dziecka Microsoftu Bong. Wiadomo że plany są ambitne ale czywyszukiwarka Bing wygra z Google ? zobaczymy.
#2www szef2009-12-09 02:17:53
Kolejny element który daje Google nieograniczone możliwości. Google jest firmą która posiada w stosunku do innych firm ( bez porównania Onet czy Wp ) wręcz nieograniczony kapitał, bądź w najgorszym razie olbrzymi kapitał.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się