Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Szybko, łatwo i przyjemnie... nowy interfejs na kontach Google AdWords

Opublikowano: 16-07-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Nowy interfejs konta zarządzania kampanią Google AdWords zadziwia jeszcze większą przystępnością dla użytkowników oraz pomnożeniem dostępnych narzędzi operowania kampanią linków sponsorowanych.

Przy projektowaniu wszystkich nowych elementów konta głównego została zachowana zasad o minimalizacji wszelkich ruchów na kontach klientów.

Szybkie i płynne ruchy na koncie ułatwiają działania optymalizacyjne. Już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, że w procesie powstawania nowego interfejsu dużo do powiedzenia mieli... sami użytkownicy kont. Narzędzia operowania kontem są przejrzyście umiejscowione, a ich nazwy można łatwo powiązać z konkretnymi czynnościami optymalizacyjnymi. Każde wyrażenia z prowadzonej kampanii opatrzone jest sugestywnym wykresem, dzięki któremu można zorientować się np. w tym: ile kliknięć i w jakich dniach generuje dane wyrażenie, jaka jest średnia pozycja linku, i czy warto podnieść bądź zmniejszyć stawkę CPC.

Udogodnień w nowym interfejsie konta zarządzania kampanią jest bardzo wiele, a wszystkie podporządkowane są jednemu celowi: łatwości wprowadzania zmian oraz zminimalizowaniu kosztów kampanii, które nie przynoszą pożądanych zysków reklamodawcy.

W nowym interfejsie – co koniecznie trzeba podkreślić – reklama prowadzona za pośrednictwem stron partnerskich Google (tzw. reklama kontekstowa) uzyskała przejrzyste narzędzia optymalizacyjne. Miejsca docelowe, do których trafia reklama, są wyświetlane bezpośrednio na karcie konta (w starszym interfejsie niezbędne było generowanie stosownego raportu). Jednym ruchem kursora można dodać bądź wykluczyć stronę partnerską, w której nasz link ma (lub nie powinien!) się pojawiać. A wszystko to opatrzone bardzo rozbudowanym wachlarzem statystyk wyświetleń, kliknięć i kosztów.

Ewidentnie nowy interfejs konta głównego zdaje egzamin z przydatności w prowadzenia skutecznej kampanii reklamowej za pośrednictwem linków sponsorowanych Google AdWords.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się