61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Kulturalna Sieć

Opublikowano: 15-07-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Kulturalna Sieć Ministerstwo Kultury na poważnie wzięło fakt, iż częścią kultury i drogą do wyrażania idei artystycznych jest Internet. Najbliższy Kongres Kultury Polskiej ma więc swoją stronę internetową www.kongreskultury.pl, umożliwiający wirtualny udział w spotkaniu oraz wgląd na przykład w raport o rynku dzieł sztuki w Polsce.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski zajął się także sieciowym bałaganem publikacji, informacji, fragmentów nagrań i e-wydań i prześwietlił usability serwisów poświęconych kulturze. Część instytucji została oceniona negatywnie za nieprzyjazne serwisy (lub i ich brak) - zaległości mają zostać nadrobione. Jedną z form popularyzacji kultury przez Internet ma być serwis www.kula.gov.pl, przeznaczony dla dzieci i zachęcający je np. do wirtualnych wycieczek po Krakowie (przewodnikiem dla najmłodszych ma być Smok Wawelski).

W tej chwili w Internecie znaleźć można już wiele pozycji udostępnianych przez Bibliotekę Narodową, która - wzorem najlepszych zachodnich bibliotek - digitalizuje zasoby. Internet robi się po prostu coraz bardziej kulturalny :-)

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się