Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Wyszukiwarka Bing - i co nowego?

Opublikowano: 16-06-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min
Microsoft marzy o zdominowaniu rynku wyszukiwarek. Czy niedługo pozycjonowanie będzie skupiać się nie na Google?

Wcześniejsza wyszukiwarka stworzona przez Microsoft, Windows Live Search, nie odniosła spektakularnego sukcesu i nie przejęła użytkowników Google. Nową propozycją, której premierę obserwowaliśmy 3 czerwca, jest wyszukiwarka Bing. Według medialnych doniesień, dla wielu użytkowników Bing jest atrakcyjną alternatywą wobec Google - świadczy o tym pewne zainteresowanie wyszukiwarką Microsoftu w Wielkiej Brytanii.

Czy możemy spodziewać się zdyskwalifikowania dotychczasowego hegemona? Jeśli przyjrzymy się nowości Microsoftu, to znaczącej rewolucji nie ma. Bing ma przyjemną szatę graficzną, ale w swojej funkcjonalności właściwie nie różni się od Google - oczywiście, poza stopniem zaawansowania.

Nie minął jeszcze miesiąc od startu Binga, więc na oceny zbyt wcześnie, na chwilę obecną jednak informacyjna zawartość nowej wyszukiwarka nie jest porażająca. Na przykładowe zapytanie "prawo jazdy Poznań" Bing pokazał 292 000 wyników, a Google ponad milion - 1 090 000.

Na pewno warto obserwować, co Microsoft jeszcze skopiuje, a co zaproponuje oryginalnego. I wtedy zadecydować czy skupić się dodatkowo na pozycjonowaniu w nowej wyszukiwarce.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się