Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Pożytek z "długiego ogona" fraz kluczowych

Opublikowano: 11-05-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:05 min

Ktokolwiek zastanawia się nad pożytkiem z rozbudowanych wyrażeń kluczowych, tzw. "długich ogonów", w pozycjonowaniu, z pewnością zaciekawi się i zainspiruje startującą od maja wyszukiwarką na zapytania w języku naturalnym (póki co, angielskim): Spezify.

Pożytki z długiego ogona
Spezify jest wersją beta nowej wyszukiwarki Wolfram Alpha. Zwraca wyniki wyszukiwania na zapytania będące "normalnymi" pytaniami, jakimi posługujemy się w komunikacji międzyludzkiej. W najbliższym czasie Spezify ma zostać rozbudowana o nowe możliwości i dostęp do znacznie większej liczby stron www i plików, w tym muzycznych i video.

Na ile Spezify podbije internautów, nie wiadomo. Jej powstanie jest jednak sygnałem zwrotnym ze strony twórców technologii na tendencje pojawiające się wśród internautów - ich zapytania do wyszukiwarek stają się coraz bardziej precyzyjne, a więc i rozbudowane językowo.

Google już teraz przynosi odpowiedź na takie zapytania w postaci trafnych wyników wyszukiwania. Jeżeli chcemy, by nasza strona pojawiała się przy dokładnych, przemyślanych zapytaniach internautów, pozycjonowanie serwisu pod kątem "długich ogonów" staje się standardem.

Źródło: Spezify

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się