Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Stop internetowej dyskryminacji

Opublikowano: 05-05-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Stop internetowej dyskryminacji Nie jest tajemnicą, że dostęp do Internetu staje się kryterium rozwoju danego regionu, nowoczesności i zwyczajnie - bycia na bieżąco. Okazuje się, że polscy konsumenci są marginalizowani – przynajmniej, jeśli chodzi o dostęp do popularnych niepolskich e-sklepów.

Zasadniczo niewielu, bo tylko 7%, Europejczyków robi zakupy online w innych krajach unijnych niż własny, ale Polacy nawet nie mają tak szerokich możliwości jak mieszkańcy innych państw – nie mogą np. ściągać swobodnie muzyki z iTunes, kupować niektórych produktów w Amazon. Ponadto niekiedy muszą płacić za przesyłkę tak, jakby Polska nie należała do Unii Europejskiej!

Podobnie dyskryminowani są konsumenci z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Komisja Europejska zamierza wprowadzić przepisy nakazujące ujednoliconą obsługę klienta w UE, niezależnie od pochodzenia. Aby konsument miał wiedzę o swoich prawach, przygotowywany jest także poradnik „eYou Guide”.

Tendencja do zabezpieczania praw i określania obowiązków różnych podmiotów biorących udział w e-handlu odzwierciedla fakt, iż Internet to najbardziej wspólna przestrzeń dla ludzi wszystkich nacji.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się