Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Doominator

Opublikowano: 16-04-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min

DoominatorSą powody do mniemania, że wiemy, co robimy...  - według najnowszego raportu firmy badawczej Gemius w polskim internecie  Google zgarnia wszystko. Tak jak w ubiegłym roku, Google jest niekwestionowanym liderem w kategorii witryn– zajmuje miejsce pierwsze, i notuje wzrost o 1,9% w porównaniu do 2007 roku.

Jak donosi Gemius: „Liderem wśród wyszukiwarek internetowych niezmiennie pozostaje Google, który w dalszym ciągu umacnia swoją pozycję i trudno dostrzec podmiot, który mógłby choć w niewielkim stopniu zagrozić tej wyszukiwarce”. Równie silne są „dywizje” Google – produkty Google z funkcją lokalizatorów i map. Te narzędzia cieszą się wśród Polaków rosnącym powodzeniem.

W wolnych chwilach przyglądamy się z ciekawością nowym zjawiskom w Sieci. Według raportu Gemius social shopping (połączenie działania sklepów online z aktywną społeczną użytkowników zorganizowaną w celu optymalizacji zakupów)  czy dziennikarstwo obywatelskie (publikowanie artykułów dziennikarskich na specjalnie do tego przeznaczonych portalach internetowych) mają sporą szansę na to, aby upowszechnić się wśród polskich użytkowników Internetu. Jakkolwiek potoczą się losy nowych zjawisk w Internecie, jednego będziemy pewni -  że Google niezmiennie rośnie.

Źródło:Gemius

Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
#1gronix2009-04-17 14:30:29
koorde mać
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się