Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Reklama jak intymny podszept

Opublikowano: 14-04-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

Dobrze wypozycjonowany e-sklep Sklep internetowy Intymnabielizna.pl okazuje się atrakcyjny dla użytkownika już na pierwszy rzut oka. Aby za pierwszym pozytywnym wrażeniem szły zakupy i lojalność klienta wobec marki, prowadząca sklep firma Abby proponuje klientom produkty najwyższej jakości. Dodatkowo akcent na jakość obsługi sprawia, że klienci Abby polubili zakupy w Sieci i czują się traktowani wyjątkowo, mimo wirtualnej formy kontaktu z dostawcą. Jak trafiają na stronę?

Najlepszą drogą, bo przez rekomendacje dotychczasowych klientów. Ale najważniejszą ścieżką prowadzącą do serwisu Intymnabielizna.pl okazały się najpopularniejsze wyszukiwarki – codziennie przecież zdarzają się setki sytuacji, gdy internauci szukają zmysłowej i oryginalnej bielizny w Sieci. By zdystansować konkurencyjne sklepy z podobną ofertą, Abby w 2007 roku podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z Sunrise System w celu pozycjonowania swojego e-sklepu.

W strategii pozycjonowania ustalono najpopularniejsze wyrażenia kluczowe – okazały się one prestiżowe i konkurencyjne. Ale... im większe wyzwanie, tym intensywniejsza praca pozycjonerska.

W efekcie dobrej optymalizacji i przemyślanego budowania otoczenia sieciowego serwis znalazł się na najlepszych pozycjach w wynikach – można powiedzieć, że tuż pod nosem potencjalnego klienta – na frazy najistotniejsze dla Abby z handlowego punktu widzenia: nazwy konkretnych produktów i marek.

Co dalej? Dalej już wystarczy tylko obsługiwać. Firma Abby zajmuje się prowadzeniem e-biznesu od kilku lat. Wszystkie dochody czerpie wyłącznie z Internetu. Reklama w tradycyjnych mediach mijałaby się z celem. Reklama w Internecie kierowana do wszystkich byłaby kierowana do nikogo. Reklama w wyszukiwarkach okazała się najlepszym komunikatem: kupuj u nas!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się