Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Czy 69 to dobra pozycja?

Opublikowano: 26-03-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:05 min

Jak podaje dzisiejsza Rzeczpospolita, w badaniu Global Information Technology Report, przygotowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne i INSEAD – prestiżową francuską szkołę zarządzania i biznesu, Polska zajęła 69. miejsce na świecie pod względem dostępności obywateli do sieci i stopnia jej wykorzystania.

Polska znalazła się dokładnie w połowie rankingu - przed nami są natomiast takie kraje jak Bułgaria, Ukraina i Rumunia. Zagraniczni eksperci unoszą ze zdziwienia brwi - „Wasz kraj mógłby być regionalnym technologicznym i internetowym liderem, ale nie wykorzystuje swojego ogromnego kapitału ludzkiego” – mówi Irene Mia ze Światowego Forum Ekonomicznego i dodaje „Aktywność polskiego rządu w stymulowaniu rozwoju technologii i społeczeństwa informacyjnego jest zbyt mała”.

Wskaźnik potencjału internetowego uwzględnia 68 czynników. Najważniejsze to dostępność szerokopasmowego Internetu w domach, liczba spraw urzędowych, jakie można załatwić w Sieci, wykorzystanie Internetu w edukacji, stan infrastruktury i przepisy regulujące rynek. Tyle badania. Przyglądając się otoczeniu, obserwujemy totalną hegemonię Internetu i aż trudno uwierzyć, że rzeczywiście jesteśmy w połowie stawki. Okazuje się, że może być jeszcze bardziej internetowo!

Źródło: Rzeczpospolita

Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się