Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Oferta na każdy wymiar

Opublikowano: 26-02-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 2:35 min

BartnikowskiDługo, długo nic, a poza pierwszą pięćdziesiątką oferta firmy Bartnikowski – tak wyglądał debiut strony internetowej jednej z największych i najbardziej zyskownych polskich firm z branży meblowej. Dziś firma Bartnikowski to duży i prężny podmiot gospodarczy, zatrudniający zespół prawdziwych fachowców, gwarantujących wysokiej jakości produkty i usługi montażowo-serwisowe, a strona w wynikach wyszukiwania okupuje najwyższe pozycje. Obok mebli, Bartnikowski pod marką Elma prezentuje także bogatą ofertę wyposażenia łazienkowego.

A początki były jaOferta na każdy wymiark z historii od pucybuta do milionera: mały zakład specjalizujący się w pracach stolarskich… Ewolucja w duże przedsiębiorstwo, stabilne nawet w okresie rynkowych zawirowań, przebiegła szybko dzięki zbudowaniu atrakcyjnej oferty i konsekwentnym posunięciom marketingowo-reklamowym.  Obecnie Bartnikowski proponuje meble biurowe na każdy wymiar: do wyboru, do koloru. Oferta trafia na szeroki i chłonny rynek polski, podbija także rynek zagraniczny. Klienta przyciąga profesjonalna obsługa: od propozycji, przez wycenę, projekt, produkcję i montaż. Z uwagi na prestiżowe przeznaczenie proponowanych produktów – wyposażenie biur, zorganizowanie stanowisk pracy – każdy mebel musi wyróżniać się nie tylko jakością surowca i funkcjonalnością, lecz także elegancją i stylem – i wyróżnia się, o czym świadczy rosnąca renoma przedsiębiorstwa.

Asem w rękawie dla Bartnikowskiego stały się także strony WWW. Idąc z duchem nowoczesnego handlu i przy wsparciu poznańskiej spółki Sunrise System, młoda firma szybko zbudowała profesjonalne i atrakcyjne dla użytkownika serwisy, reklamując je później adekwatnie do specyfiki Internetu: w wyszukiwarkach. Prezes firmy, Maciej Bartnikowski, uznał tradycyjne i trudne w ocenie formy promocji za niewarte uwagi:

Zamiast inwestować w bannery czy inne typowo wyglądające ogłoszenia, postawiliśmy na efektywną kampanię w wyszukiwarkach. Polegamy w tej kwestii na profesjonalizmie firmy pozycjonerskiej, Sunrise System.

Podstawą przynoszących świetne owoce działań pozycjonerskich na sztandarowym dla firmy serwisie był rzetelny audyt strony Bartnikowski.pl. Dzięki niemu w momencie rozpoczęcia współpracy pozycjonerzy Sunrise System mieli wiedzę na temat mocnych i słabszych stron witryny i mogli zoptymalizować jej parametry zgodnie ze standardami polskich i globalnych wyszukiwarek, a w kolejnych etapach pozycjonowania podjęli się systematycznych, złożonych prac.

Wyzwanie było spore: pięćdziesiąt dwa prestiżowe wyrażenia w niezwykle konkurencyjnej branży! Prezes widzi jednak rezultat czarno na białym:

Wzrost pozycji w wyszukiwarkach nie budzi wątpliwości, jest widoczny dosłownie na pierwszy rzut oka po wpisaniu definiujących naszą ofertę wyrażeń kluczowych – i to dla dokładnie sprofilowanego internauty, który jest potencjalnie zainteresowany skorzystaniem z naszych usług.

Inwestycja w pozycjonowanie okazała się na tyle trafna, że Bartnikowski stał się partnerem biznesowym Sunrise System. I liczy zyski, jakie zdobył dzięki ekspansji w Internecie. Jak mówi M. Bartnikowski:

W Internecie, a więc właściwie wszędzie.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się