61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google i liderzy przyszłości

Opublikowano: 05-02-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min

Google i liderzy przyszłości Marką tej uczelni ma być Google i NASA, twarzą: wizjoner wierzący w nieograniczony postęp nauki i techniki oraz ich pozytywny wpływ na ludzkość, Ray Kurzweil. W kampusie NASA w Dolinie Krzemowej ma powstać Singularity University (Uniwersytet Osobliwości), kształcący przyszłych liderów w dziedzinie najnowocześniejszych technologii.

Google wyłożyło milion dolarów na działalność uczelni. Zajęcia zaczynają się już w czerwcu aplikacje można już teraz składać na stronie uniwersytetu. Program nauczania ma obejmować dyscypliny techniczne, informatykę, zagadnienia sztucznej inteligencji, nano- i biotechnologii, robotyki. Przyrodoznawczo-techniczny charakter wykładów mają uzupełnić zajęcia z etyki, prawa. Wszystko po to, by – jak deklarują inicjatorzy przedsięwzięcia – przygotować ludzkość do coraz szybszych zmian technologicznych, które – jak widzimy na każdym kroku – determinują formy komunikacji w biznesie, handlu, relacji międzyludzkich.

Fundamentalnym założeniem R. Kurzweila jest przekonanie, że zmiany technologiczne przyniosą rozwiązanie wszelkich problemów trapiących ludzkość – od katastrofalnych zmian klimatu, głodu i biedy po nieuniknioną (jak dotąd według futurologa) śmiertelność. Absolwenci Singularity University mają podjąć te wyzwania, zmierzyć się z nimi i je pokonać. A Google patronuje idei nieograniczonego postępu i transhumanizmu – bezkolizyjnej relacji człowieka z technologiami.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się