61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Zielone światło dla e-biznesu

Opublikowano: 31-12-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Specjalny program ministra gospodarki na lata 2009-2011 zakłada wsparcie dla działalności biznesowej prowadzonej w Internecie – wynika z doniesień Centrum Informacji Rządu.

Wsparcie to ma polegać m.in. na zmianach w prawie, umożliwiających szersze wykorzystywanie narzędzi teleinformatycznych do pracy, załatwiania spraw urzędowo – administracyjnych oraz dokształcania się oraz na inwestowaniu w infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstw – tak, by komunikacja w biznesie w jeszcze większym stopniu mogła opierać się na przekazie elektronicznym.

Program ma być realizowany ze środków programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jednym z elementów udostępniania Internetu dla przedsiębiorczości ma być budowa publicznej platformy elektronicznej. Połączona z rejestrami przedsiębiorstw, platforma ma być bazą praktycznych wskazówek na temat rozpoczynania i rozwijania biznesu oraz możliwości dofinansowania czy podnoszenia kwalifikacji.

Ministerstwo chce także udostępnić przewodnik dla e-biznesu, wskazujący na case study firm, które odniosły sukces dzięki Sieci. Cała strategia ma zaowocować zwiększeniem bezpieczeństwa handlu w Sieci, prowadzenia działalności, transakcji elektronicznych. Oznacza to prawdopodobnie intensywniejsze wdrażanie idei podpisu i faktur elektronicznych.

Autor
Karolina Świetlicka
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się