Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

W babskiej Sieci

Opublikowano: 12-12-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Kobieca Sieć Dynamika uczestnictwa w przestrzeni internetowej rośnie praktycznie w każdej grupie demograficznej – przy tym każda z tych grup przejawia indywidualne tendencje w uprawianiu e-zakupów i zawieraniu e-znajomości. Bardzo ciekawe są zawsze różnice między płciami – stąd też podczas konferencji "Marketing - wyzwania przyszłości" podjęto wątek uczestnictwa kobiet w Internecie.

Punktem wyjścia są zawsze stereotypy. W przypadku internautek opierają się one na głównej tezie, że babę w Sieci interesują tylko strony kulinarne, o urodzie i wychowaniu dzieci. Tymczasem są one potężną grupą sieciowych konsumentek, które aktywnie surfują po Internecie, wydają tam pieniądze, krytycznie oceniają reklamy – a co więcej, wprost mówią, jaka reklama byłaby dla nich przekonująca. Panie zwracają uwagę na prostotę przekazu i umiejscowienie go we właściwym miejscu – są więc idealnymi odbiorcami reklamy kontekstowej czy zwięzłych komunikatów w postaci wyników wyszukiwania.

Wzrost zaangażowania kobiet w społeczność internetową odnotowano w ostatnich 7 latach. Mówi się przy tym, że panie - generalnie mniej zainteresowane technicznymi i informatycznymi aspektami Sieci i komputerów – zasadniczo od zawsze utożsamiały Internet z przestrzenią wirtualną, czyli tym, co "tam jest", z możliwościami, komunikacją, niezliczoną liczba sklepów.

Twórcy treści zaczynają dostrzegać i uwzględniać specyfikę odbioru treści przez kobiety i mimo siły stereotypów – bo tych nie da się tak łatwo wykorzenić – nowoczesna internautka ma w czym przebierać.

Źródło:Kobieta w Sieci - raport
Więcej:Zagląda tam i wnuczka, i babcia...

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się