Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Uwaga: phishing!

Opublikowano: 14-11-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

W odniesieniu do zgłoszonego niedawno problemu z tajemniczymi wiadomościami z pytaniem o login, hasło, numery kart, a podpisanymi przez Google Team, warto podkreślić, że Google nie wysyła maili zbiorowych ani nigdy nie zwraca się z pytaniem o używane na koncie hasło czy potwierdzenie innych istotnych informacji.

Maile fałszywie podpisywane przez Google to praktyka tzw. phishingu, czyli wyłudzania danych. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, po prostu … nie odpisuj. A jeśli już podałeś jakieś dane, należy je po prostu szybko zmienić - tak, jak to robimy po zgubieniu czy kradzieży karty kredytowej.

Innym zagrożeniem płynącym z phishingu jest podstępne zawirusowanie komputera programami, które bez naszej wiedzy ściągną poufne dane. Profilaktycznie należy przeskanować komputer zabezpieczyć wszelkie hasła, PIN-y bądź też je zmienić.

Google nieustannie walczy ze złodziejskimi i hakerskimi praktykami, a także wykorzystywaniem zaufania internautów dla niecnych celów. Wszelkie przypadki i podejrzenia o phishing należy zgłaszać na adres mailowy: adwords-pl@google.com lub phishing@google.com.

Autor
Tomasz Wieczorek
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się