Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Jak doprowadzić do tego, aby znaleźć się na podświetlonym polu nad wynikami organicznymi?

Opublikowano: 04-03-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min

Pozycja reklamy zależy od Rankingu Reklamy. Jest on iloczynem ceny ofertowej CPC i wyniku jakości. Wpływ na siłę reklamy mają:

  • właściwie sformułowana treść reklamy
  • historyczny współczynnik klikalności (CTR)
  • inne czynniki wpływające na trafność

Jakie są to dokładnie czynniki? Teorii jest wiele, pewności żadnej...

Mówi się, że trzeba być długo w programie AdWords, płacić gigantyczne sumy za kliknięcie, mieć znajomości w Google:) W środowisku osób zajmujących się linkami sponsorowanymi usłyszeć można również spekulacje, że to fizyczna osoba przenosi link z prawej na lewą stronę. Tak więc, legend, przypuszczeń, pomówień jest bez liku. Jedno jest pewne, bez względu na to, czy robi to pracownik Google, czy automat, reklama musi być trafna, konkurencyjna, dobra. Znalezienie się jej na lewej stronie to nie wynik chwili, ale procesu, który może trwać od kilku do kilkudziesięciu dni.

Największą rolę odgrywa zatem doświadczenie. Biegłość i wprawa pozwalają na wyświetlenie się linku sponsorowanego na samej górze na podświetlonym tle. Linki sponsorowane prowadzone przez Sunrise System nie raz znajdowały się w tym miejscu, które nazywamy nagrodą od Google. Aby otrzymać ten ,,prezent” trzeba profesjonalnie podejść do kampanii promocyjnej. Nic nie otrzymuje się za darmo :)

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się