Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google - tutaj trwa hossa

Opublikowano: 21-10-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Google - tutaj trwa hossa Kryzys? Obserwowane ostatnio trudności na rynkach finansowych i załamanie koniunktury w niektórych gałęziach gospodarki w przypadku Google nie są odczuwalne - w III kwartale bieżącego roku korporacja zanotowała wyniki lepsze od spodziewanych. Między lipcem a wrześniem Google odnotowało wzrost zysku netto o 26 procent. Dochody firmy na wrzesień wyniosły 5,54 miliarda dolarów.

Według samej korporacji, hossa Google w czasach powszechnej bessy to efekt świetnego produktu. Ani wyszukiwarka, ani reklama online nie stają się mniej pożyteczne, a co za tym idzie – popularne ani dochodowe.

"Jesteśmy bardzo realistyczni odnośnie klimatu makroekonomicznego, ale jesteśmy też optymistyczni co do przyszłości Google" – stwierdził Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google.

Reklama online ma niezachwiane oddziaływanie, jest przecież stosunkowo tania. Zarówno w latach tłustych, jak i wobec obcinania funduszy - tania i skuteczna reklama jest bardzo pożądanym narzędziem. Może nawet bardziej niż kiedykolwiek, w momencie kryzysu przedsiębiorcy pilnie potrzebują promocji.

Źródło:Wirtualnemedia

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
1.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się