61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Beerfingers – świetna reklama za kilka złotych

Opublikowano: 20-10-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Miesięczny koszt pozycjonowania strony jest niższy niż cena jednego opakowania paluszków Beerfingers... To nie żart. Pozycjonowanie to po prostu jedyna taka reklama - trafna i niedroga. Idealna dla startującego biznesu. Beerfingers „Jedyne podwójne” – to ten produkt stał się podstawą istnienia firmy Beer Fingers. Jakkolwiek nazwa brzmi tajemniczo, chodzi po prostu o popularną przekąskę: paluszki.

Firmę założyło dwa lata dwóch 25-letnich studentów: Bartosz Głodowski i Łukasz Graczyk, którzy wpadli na prosty, a przez to genialny pomysł: sprzedaż podwojonych paluszków. W ten sposób odkryli i zapełnili rynkowa niszę. Po opatentowaniu swojego smakołyku mogli powiedzieć: na tym można zrobić biznes. Wystarczyło zrozumieć, że większość osób pogryzających tradycyjne paluszki szuka w paczce tych „sklejonych". Dziś firmą zarządza Bartosz Głodowski – zarządza przebojowo. Beerfingers Sprzedaż idzie pełna parą – puby, sklepy spożywcze, pizzerie chętnie częstują swoich gości podwojonymi paluszkami.

Plany odkrywcy nowej spożywczej żyły złota sięgają dalej: ekspansja na rynki zachodnie, kolejne patenty, zwiększenie liczby rodzimych odbiorców. By tego dokonać, sięgają po inteligentne metody promocji. Poprzez udział w akcji „Kupując polskie produkty, dajesz pracę” podkreślają atuty rodzimego produktu oraz społeczne korzyści z zakupu produktu.

Szczególnie aktywna kampania promocyjna ma miejsce w Sieci. Ponieważ zdublowane paluszki dostępne są w dużej mierze na stronie www.beerfingers.pl, B. Głodowski zdecydował się intensywnie reklamować swoją witrynę i markę w Internecie. Jego firmie pomaga w tym Sunrise System. Po nawiązaniu współpracy z firmą pozycjonerską witryna stała się widoczna w wynikach wyszukiwania na zasadnicze dla Beerfingers wyrażenia kluczowe. Kto wie, czego chce (że chce smacznych paluszków) i szuka ich w Sieci, ten trafia na stronę z innowacyjną przekąską młodego poznańskiego przedsiębiorcy.

Dzięki pozycjonowaniu strona jest wyświetlana w pierwszej dziesiątce wyników – co ciekawe, kosztuje to firmę jedynie kilka złotych miesięcznie! Jak to możliwe? W Sunrise System zaproponowano właścicielom Beerfingers aż 9-miesięczny „okres złotówkowy” –za każde wyrażenie wypozycjonowane do top dziesiątki wyników firma płaci 1zł +VAT. Tym samym reklama w nowoczesnym, modnym medium nie jest praktycznie żadnym obciążeniem. A krótka, treściwa, zachęcająca potencjalnych klientów informacja

Beerfingers
jest widoczna, na życzenie internauty. Nic dodać, nic ująć. Sunrise System wywiązuje się ze zobowiązania jak należy. Beerfingers pozostaje chwytać okazję i zdobyć kolejnych klientów.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
#1Marysia2012-01-13 17:18:24
Paluszki tej firmy są świetne- chrupiące, dobrze wypieczone. Pamiętam jak jak się szukało przypadkowo sklejonych,podwójnych paluszków, teraz nie trzeba, bo można mieć ich całą paczkę
#2Lidia2012-01-20 07:41:59
PODWÓJNE PALUSZKI!!! REWELACJA, jak byłam dzieckiem zawsze chciałam aby w paczce było więcej podwójnych, no i teraz mogę je mieć :)
#3Daria2012-01-22 12:11:08
Ostatnio spotkałam się z tymi paluszkami. Na sam ich widok zaczęłam się śmiać i powiedziałam "w końcu ktoś to wymyślił", więcej komentarzy nie trzeba :D
#4Anka2012-02-03 12:14:34
Czad!! Uwielbiam takie paluszki!!
#5Gaba2012-03-03 20:53:36
Świetne dofinansowanie dla startującej firmy, a co do samej firmy pomysł bardzo dobry, sukces tkwi w prostocie!!
#6Beth2012-04-17 08:25:31
Bardzo dobre paluszki, chrupiące, bardzo dobrze wypieczone, a taka forma dofinansowania dla nowo powstałej firmy, może być szansą na rozwinięcie interesu na szeroką skalę.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się