61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Pozycjonowanie - gdy klient nie dzwoni

Opublikowano: 16-10-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

By klient zadzwonił„Pozycjonować się? Po co?” - tak pytają nieliczni przedsiębiorcy, przyzwyczajeni do tradycyjnych narzędzi marketingowych i starszych form informowania rynku do swojej działalności.

Dla niektórych osób dodanie nazwy i numeru telefonu firmy do książki telefonicznej zdaje się być wystarczającym zabiegiem w celu przyciągnięcia klientów. A pozycjonowanie? Zostaje zepchnięty na daleki plan.

Klienci jednak jakoś nie dzwonią... Wówczas pojawia się pytanie: co jeszcze mogę zrobić dla mojej firmy? Jak pokazać ją światu? Często przedsiębiorcy decydują się więc na dodanie wpisu na swój temat na stronach z wizytówkami firm, w swoistych internetowych książkach telefonicznych. Wszystko dobrze, tylko .... kto tam zagląda? Jak klient ma dotrzeć do tej konkretnej notatki o firmie, jednej z tysięcy?

Faktycznie, Internet jest rozwiązaniem trudności w przebiciu się do świadomości konsumentów. Ale tylko właściwie dobrane metody uwidocznienia firmowej strony, takie jak pozycjonowanie, to idealny sposób na przedstawienie oferty szerokiej rzeszy odbiorców - i to w dodatku takich odbiorców, którzy są skłonni do zakupu.

Wszelkie książki telefoniczne są dobre, gdy ... ktoś zna już Twoją firmę, zgubił numer Twojego telefonu i chce go odszukać po nazwie. Co jednak, gdy Cię nie zna? Nie znajdzie...

Bo klient po to korzysta z Internetu, by wyszukiwać jak najszybciej. Tak jak nie będzie wertował grubej książki, tak i znuży się klikaniem po wielu serwisach, zakładkach, podstronach. Wejdzie na Google.pl. Fraza - szukaj - klik, klik - kup.

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się