Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Trylion unikalnych adresów w Internecie. I będzie więcej.

Opublikowano: 10-10-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:05 min

Ideą leżącą u podstaw powstania Google jest uporządkowanie światowych zasobów sieciowych – by wśród miliona stron można było znaleźć dokładnie tę informację, o jaką nam chodzi. Tymczasem obecnie już nie może chodzić o uporządkowanie milionów stron – bo jest ich prawdopodobnie około ... tryliona!

Jak relacjonuje samo Google, przeprowadzono próbę policzenia unikalnych adresów internetowych – i jest to zadanie niezmiernie trudne, bo zależy, co rozumie się pod pojęciem „unikalne”. Wszelkie internetowe śmieci (zdublowane treści, strony przejściowe) mnożą liczbę adresów niewartych policzenia ani uznania za samodzielne, oryginalne strony, wartościwe i interesujące dla użytkowników.

Namierzanie ciekawych stron wymagało więc żmudnego śledzenia linków prowadzących od witryny do witryny oraz analizowania tych odnośników. Już dziś stron www jest około tryliona. Będą powstawać kolejne – blogi, e-sklepy, porównywarki cen, serwisy społecznościowe. I wobec tego (rosnącego) ogromu zasobów sieciowych trzeba stwierdzić jedno: warto zrobić wszystko, by się z tego gąszczu wyróżnić. W czym oczywiście pomaga pozycjonowanie.

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się