61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

News Google - Google News

Opublikowano: 25-09-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Google NewsCo się dzieje w polityce? Na giełdzie, w świecie show businessu? Kto ma rację w międzynarodowych sporach? Jak naprawdę wyglądają działania wojenne? Od wczoraj także w polskiej wersji Google kładzie kawę na ławę: dzięki usłudze Google News także po polsku można zyskać zróżnicowane informacje z całego świata – z 300 źródeł.

Usługa została stworzona jakiś czas temu i ma na celu gromadzenie i prezentowanie wiadomości z różnych perspektyw, dzięki czemu można porównać opinie na temat jakiegoś wydarzenia pochodzące z różnych źródeł. Ma to ogromne znaczenie na przykłąd w przypadku informacji o konfliktach zbrojnych czy zawirowaniach politycznych. W serwisie można przeglądać tytuły i zajawki artykułów – po kliknięciu można natomiast przejść do pełnego tekstu w serwisie wydawcy.

Google News jest dostępne w 23 wersjach językowych, w 40 wersjach regionalnych. Polską znajdziecie pod adresem: news.google.com. Zgodnie z założeniem serwis ma nam umożliwić jak najbardziej obiektywny punkt widzenia na ważne wydarzenia – media mogą naprawdę być IV władzą.

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się