61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Szukamy coraz intensywniej

Opublikowano: 02-09-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

Search Na Dachu Świata i w najmniejszym jego zakątku; w biznesowym wieżowcu i pokoju w bloku; w szkolnej pracowni i na pustyni – Internet oplata dosłownie cały glob i widok tybetańskiego mnicha surfującego po Sieci nie należy już do rzadkości. Już 77,4% Polaków ma w domu stałe łącze, a 71,2 korzysta z niego praktycznie codziennie.

Wyszukiwarka Google staje się narzędziem pracy i zyskiwania informacji w kolejnych krajach, ostatnio zaczyna dominować na rynku indyjskim. W efekcie coraz większa liczba osób w podobny sposób szuka produktów, pracy i ciekawostek, a także sposobów na spędzenie wolnego czasu. Czy to znaczy, że zaczynamy myśleć podobnie, ponad realnymi i wyimaginowanymi granicami?

W dziedzinie gospodarki z pewnością tak – pokazują to trendy w zachowaniach internautów. Odkąd w 1998 roku Google uruchomiło najpopularniejszą obecnie wyszukiwarkę na świecie, liczba użytkowników rośnie w postępie geometrycznym. Dziś z Internetu korzysta 1,114 miliarda ludzi – a sami tylko amerykańscy internauci wykonali w lipcu blisko 8 miliardów wyszukiwań, czyli więcej niż w analogicznym czasie poprzedniego roku.

Ponad połowę tych wyszukań zrealizowano poprzez Google – 4,81 miliarda wyszukań to 60,2% udziału w rynku. Na młodym, ale prężnym rynku indyjskim na 1,011 miliarda wyszukiwań przypada 81,4% wyszukiwań poprzez Google. Patrząc na cały świat, można zauważyć, że średnio na jednego Ziemianina przypada 93 wyszukiwań rocznie – choć niejednemu z nas zdarza się wyczerpać tę średnią w kilka dni ;-)


Źródło:Newsweek, Wirtualmedia

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się