61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Witamy w przyszłości....

Opublikowano: 21-08-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Znajome? Oczywiście: Witamy w przyszłości reklamy! To główne hasło charakteryzujące nasze usługi: pozycjonowanie i linki sponsorowane. Hasło zdradza, że zwracamy uwagę nie tylko na dzień dzisiejszy, ale przede wszystkim kierujemy ją w stronę bliskiej i dalekiej przyszłości. Mam tutaj na myśli fakt, że strony naszych klientów są wysoko w wynikach wyszukiwania i długo jeszcze na takich pozycjach pozostaną.

Tymi słowami rozpoczęto również przedstawianie Aurory. Jest to projekt pokazujący, jak w przyszłości mogą wyglądać internetowe przeglądarki. Umieszczone tam filmy video rozpoczynają dyskusję na temat wyglądu, użyteczności i możliwości rozwoju komunikacji między ludźmi.

Projekt Aurora został zrealizowany przez firmę Adaptive Path przy pomocy Fundacji Mozilla. Głównym jej autorem jest Jesse James Garrett – autor powstałej w 2005 roku nowej techniki tworzenia aplikacji WWW – Ajax.

Co charakteryzuje Aurorę? Prezentowane filmy ukazują naszym oczom zlepek okienek, z których jedne są bardziej oddalone od innych. Dla „prostego człowieka” ten chaos nie ma nic wspólnego z przyszłością, ale w praktyce projekt ten może mieć pożyteczne zastosowanie. Użytkownik na pierwszym planie trójwymiarowej wirtualnej przestrzeni dostrzega okna najczęściej używanych przez niego aplikacji. „Ukryte” zostają natomiast okna długo nie używane. Wszystko jest zatem umieszczone w przestrzeni 3D. Na prezentacji widzimy również nowe urządzenie zewnętrzne – joystick. Oczywiście dostosowany do poruszana się w trójwymiarowej przestrzeni. Nie widać myszki , prawdopodobnie to joystik ma mieć podobne zastosowanie.

Na co najbardziej warto zwrócić uwagę? Otóż w prezentacji możemy zauważyć, że w danym momencie daną stronę mogą oglądać wspólnie dwie osoby. Wyobraźmy sobie jak wiele może to ułatwić! Oznacza to możliwość intensywnej i bliskiej współpracy osób znajdujących się w odległych od siebie miejscach – na różnych kontynentach. Powszechne zastosowanie oznaczałoby kolejny krok milowy w rozwoju Sieci.

Aurora

Eksperyment jest początkiem rozmów na temat zwiększenia użyteczności interfejsów webowych. Widać, że najprawdopodobniej przyszłość zmierza w kierunku komunikacji na podstawie grafiki wizualizacji. Okna, paski, czyli obecne wirtualne środowisko, do którego się przyzwyczailiśmy mogą już niedługo pozostać historią. Jedno jest pewne, wszystko to ułatwi komunikację międzyludzką.

Zwraca się uwagę na to, że projekt jest pomysłem, a nie gotowym produktem. Stanowi punkt wyjścia do rozmów na temat nowej formy przeglądarki internetowej. Zatem zapraszamy do komentowania pomysłu i przedstawiania swoich własnych.

Źródło: Aurora

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się