61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Pokaż internaucie palcem na mapie

Opublikowano: 07-08-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:05 min

Google MapsNie od dziś wiadomo, że łatwiej skusić się na coś, co widać niż ulec przekazowi słownemu – ot, konsekwencja życia w epoce dominacji obrazu. Ale taki stan rzeczy jest szansą pomysłowego przebicia się do świadomości odbiorcy z jakimś komunikatem, na przykład reklamowym. I nie mam na myśli billboardów reklamowych.

Dzięki Google Site Maps można na liście wyników wyszukiwania pokazać nie tylko link do swojej oferty, ale i mapkę z pozwalającą internaucie na lokalizacją firmy. Jest to niewątpliwy wabik – kiedy użytkownik wpisze wyrażenie kluczowe (koniecznie z nazwą geograficzną, np. „szewc Zamość”) i dostanie na tacy i firmę, i czytelną informację, gdzie jej szukać i jak dotrzeć.

Na załączonym obrazku widać, jak to mniej więcej wygląda. Jak to natomiast zrobić – jak znaleźć się na liście wyników wraz z mapką? Trzeba zgłosić się ze stosownym wnioskiem, zaakceptować regulamin korzystania z tej opcji, a następnie cieszyć klientami, którzy nie tylko widzą Twoją ofertę na czołowych pozycjach, lecz także dokąłdnie wiedzą, jak do Ciebie dotrzeć. I nogi same ich poniosą :-) Szczegółowych informacji udziela Google.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się