61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sukces zbudowany na treści! Case study ze współpracy z firmą Gomar

Opublikowano: 02-07-2021
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min
Lokalny biznes z dodatkiem pozycjonowania SEO Cloud, przyprawiony szczyptą optymalizacji i contentu – to przepis na sukces. Masz apetyt na więcej informacji? Sprawdź, jak wyglądał przebieg współpracy oraz jakie korzyści udało się uzyskać Klientowi.
Kilka słów o firmie


Firma GOMAR zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług z zakresu robót ziemnych na terenie Wrocławia oraz najbliższych okolic. Działalność firmy stale ewoluuje, dostosowując się do panujących na rynku trendów. Obecnie głównym filarem funkcjonowania przedsiębiorstwa jest sprzedaż i montaż szamb betonowych jak również świadczenie usług z zakresu wynajmu i prac prowadzonych koparko-ładowarką.


Jakie były oczekiwania Klienta?

Współpracę z Przedsiębiorstwem GOMAR nawiązaliśmy w 2012 roku w oparciu o klasyczny model pozycjonowania na 5 wyrażeń kluczowych. Z początkiem 2018 roku rozpoczęliśmy dla Klienta realizację usługi SEO Cloud. Głównym celem jaki wówczas przed nami postawiono, było uzyskanie wysokich pozycji na hasła związane z montażem szamb betonowych na terenie Wrocławia i okolic. Poza tym Klient oczekiwał ogólnej poprawy widoczności strony koparkawroclaw.com.pl.


Jakie kroki podjęliśmy?

Do pracy nad witryną koparkawroclaw.com.pl podeszliśmy kompleksowo. Zaczęliśmy od instalacji narzędzia Google Search Console. To kluczowy krok, dzięki któremu mamy możliwość bieżącej weryfikacji efektów wprowadzanych zmian. Duży nacisk położyliśmy na kod źródłowy strony, gdzie w pierwszej kolejności zajęliśmy się zmianami optymalizacyjnymi w sekcji HEAD. Następnie poprawiliśmy strukturę nawigacji strony, zapewniliśmy odpowiednie przekierowania i rozbudowaliśmy serwis o dodatkowe podstrony. Ostatnim krokiem było skupienie się na treści. Regularna publikacja nowych tekstów w serwisie przyczyniła się do poprawy jego pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania.Efekt I

Potrójny skok widoczności

Sukcesywnie prowadzone działania pozwoliły na osiągnięcie wyznaczonego przez Klienta celu współpracy - hasła związane z montażem szamb betonowych na terenie Wrocławia i okolic zajęły topowe pozycje wyników wyszukiwania Google.

 

Tabela prezentuje średnie pozycje na wybrane hasła za okres maj 2021 r. Źródło: Google Search ConsoleLiczba wyrażeń kluczowych w TOP 10 wyników wyszukiwania od początku współpracy wzrosła o 208%, a ogólna widoczność strony o 250%.

 
Wykres prezentuje wzrost liczby fraz od stycznia 2018 r. do maja 2021 r. Źródło: Google Search Console
Efekt II

Zwiększony pakiet = Zwiększone możliwości

W 2020 roku Klient podjął decyzję o rozszerzeniu pakietu SEO Cloud do SEO Cloud Plus, co ze względu na zawartą w nim usługę copywringu, dało nam więcej możliwości w zakresie rozbudowy contentu. Współpracując w ramach zwiększonego pakietu w ciągu 6 miesięcy podwoiliśmy liczbę dotychczasowych wyświetleń strony. Co istotne, wzrost na podobnym poziomie odnotowaliśmy także w ilości kliknięć.


Wykres prezentuje wzrost liczby wyświetleń od stycznia 2018 r. do maja 2020 r. Źródło: Google Search ConsoleBieżące dostosowywanie strategii dla maksymalnego efektu

Z uwagi na specyfikę branży Klienta, charakteryzującą się ograniczonym gronem potencjalnych odbiorców, nakreślenie przemyślanej strategii marketingowej miało kluczowe znaczenie. Po 2 latach współpracy, postanowiliśmy pójść o krok dalej i przejść na model SEO Cloud Plus. Taka decyzja, podjęta ze strony Klienta dała nam szansę na poświęcenie uwagi na dodawanie nowych treści co w efekcie przełożyło się na zwiększenie ilości wyświetleń i kliknięć. 

„Wiemy jak istotnym czynnikiem w funkcjonowaniu firmy jest solidna pozycja w Internecie. Chcąc ułatwić Klientom korzystanie z oferowanych przez nas usług zdecydowaliśmy się na pomoc specjalistów z zakresu e-marketingu. Współpracę z firmą Sunrise System oceniamy bardzo pozytywnie – nie tylko z uwagi na osiągnięty efekt biznesowy, ale również wzorową jakość obsługi Klienta”.

Mariusz Wojtkiewicz, Właściciel

 

 
Autor
Gawroński Damian
Ocena artykułu
4.17 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się