61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Promocja marki za granicą i spełnienie oczekiwań Klienta - case study ze współpracy z firmą Life Eco

Opublikowano: 29-09-2020
Czas potrzebny do przeczytania: 4:00 min
Współpraca z firmą Life Eco jest ciekawym studium przypadku - szczególnie dla osób, prowadzących działalność za granicą. Statystyki pochodzące z Google Search Console (GSC), odzwierciedlają siłę promocji w ujęciu holistycznym i są doskonałym przykładem na to, że całościowe zwiększanie widoczności sklepu w sieci, jest trafnym wyborem w dobie rosnącej konkurencji


Kilka słów o firmie
 
Firma Life Eco zajmuje się sprzedażą produktów ekologicznych na terenie Wielkiej Brytanii, za pośrednictwem e-sklepu www.lifeeco.co.uk. W jego ofercie można znaleźć artykuły ze zdrową żywnością, suplementy oraz naturalne kosmetyki, świetnie wpisujące się w coraz popularniejszy trend życia ekologicznego, w zgodzie z naturą.Filary współpracy

Jakie był oczekiwania Klienta?

Współpracę z firmą Life Eco rozpoczęliśmy w czerwcu 2019 roku. Celem pozycjonowania e-sklepu www.lifeeco.co.uk miało być zwiększenie jego popularności wśród klientów z Wielkiej Brytanii, doceniających zdrowy styl życia i produkty ekologiczne. Promocja online, a w szczególności pozycjonowanie, miało pozwolić Klientowi wejść na bardzo obiecujący, brytyjski rynek zdrowej żywności bez ograniczeń tradycyjnej formy sprzedaży.  Klientowi zależało również na indywidualnym podejściu do jego potrzeb – na wspólnym podążaniu w tym samym kierunku oraz proaktywnym doradztwie.
 

Jakie kroki podjęliśmy?

Podstawą zaproponowanej strategii marketingowej była analiza potrzeb Klienta, polegająca m.in. na zapoznaniu się z jego działalnością, konkurencją oraz produktami. Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu usługi SEO Cloud, która pozwoliła nam na całościowe wykorzystanie potencjału strony, dając potencjalnym klientom szansę na odnalezienie wszystkich dostępnych na niej produktów.

Podstawą podjętych działań był audyt techniczny e-sklepu. Przyjęliśmy indywidualny model współpracy, który obejmował szeroki zakres działań optymalizacyjnych, rozbudowę zaplecza linkowego i contentu oraz doradztwo w zakresie rozwoju serwisu.Efekt I

Wzrost widoczności=Wzrost liczby wyświetleń=Większa rozpoznawalność brandu

Już 2 miesiące po rozpoczęciu współpracy podejmowane działania optymalizacyjne przyczyniły się do wzrostu widoczności strony – liczba fraz, na które strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania Google wzrosła o 2150%, a wyświetlenia o prawie 825%!

Wykres prezentuje wzrost liczby wyświetleń od czerwca 2019 r. do sierpnia 2019 r. Źródło: Google Search Console

 

Od początku współpracy natomiast liczba fraz, na które strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania Google wzrosła aż o 6225%, a wyświetleń o ponad 2750%! Poprzez tak fundamentalny wzrost liczby wyświetleń, już na początku współpracy wzrosła popularność i rozpoznawalność brandu Life Eco w Wielkiej Brytanii.


Wykres prezentuje wzrost liczby wyświetleń od czerwca 2019 r. do czerwca 2020 r. Źródło: Google Search Console

 
Efekt II

Wzrost liczby kliknięć=Wzrost zainteresowania produktami Klienta=Wzrost szans sprzedażowych

Już po pierwszym miesiącu intensywnej optymalizacji liczba odwiedzin e-sklepu wzrosła o 65%, a Klient odczuł wzmożone zainteresowanie swoimi produktami! W efekcie odnotował wzrost sprzedaży, w którego osiągnięciu kluczowe znaczenie odegrała aktywna współpraca dwóch firm - naszym zadaniem było doprowadzenie internautów do wirtualnych drzwi firmy Life Eco, czyli zwiększenie ruchu na stronie, natomiast zadaniem Life Eko było ich profesjonalne obsłużenie, a więc wykorzystanie zwiększonych szans sprzedażowych!

Obecnie do wirtualnych drzwi firmy Life Eco puka aż o 1330% więcej potencjalnych Klientów niż na początku współpracy!

 
Wykres prezentuje wzrost liczby kliknięć od czerwca 2019 r. do czerwca 2020 r. Źródło: Google Search Console


Doskonałe efekty kluczem do sukcesu

Podejmując współpracę z Life Eco, naszym zadaniem było pełne dostosowanie się do wymagań, celów i potrzeb Klienta, który precyzyjnie określił nam je na starcie. Zrealizowaliśmy je w 100% - zwiększyliśmy popularność e-sklepu oraz rozpoznawalność marki w Wielkiej Brytanii!

„Podejmując współpracę z firmą Sunrise System, zależało nam głównie na wzroście popularności naszego sklepu wśród Klientów w Wielkiej Brytanii. Osiągnęliśmy zamierzony cel, ponieważ jego odwiedziny z miesiąca na miesiąc notują wzrost. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z kontaktu z pracownikami tej agencji, których z czystym sumieniem możemy zarekomendować jako specjalistów SEO. Jestem przekonany, że Sunrise System, pomoże jeszcze niejednemu przedsiębiorcy”.
 
Janusz Jakubowski, Właściciel
 
Autor
Walczak Agnieszka
Ocena artykułu
4.00 - (12 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się