61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Odporna branża: Transport

Opublikowano: 04-08-2020
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min
Sezon letni oraz powroty z home office sprawiły, że transport osobowy zaczyna wracać do stanu sprzed wybuchu pandemii, choć obowiązuje reżim sanitarny. Okres izolacji był też czasem, gdy, m.in. transport towarów i przesyłek, spedycja cieszyły się mniejszym zainteresowaniem, jednak nie aż tak jak przewozy osobowe. Według Google Trends  tematy takie jakie jak “publiczny transport zbiorowy”, odnotowały duży spadek zainteresowania po ogłoszeniu pandemii i dopiero od maja powoli wskazują wzrost. Przyglądając się natomiast tematom takim jak “logistyka”, “spedycja”, “przewóz kabotażowy” zauważyć można raczej stabilny, utrzymujący się na względnie równym poziomie trend.

Ograniczenia w transporcie osobowym i izolacja społeczna, uniemożliwiająca dokonywanie zakupów z jednej strony, z drugiej zaś zapotrzebowanie społeczeństwa na większe dostawy środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki) i wzmożona sprzedaż wysyłkowa wielu produktów w dobie największych obostrzeń sprawiły, że branża transportowa była spolaryzowana.
 
Dzięki nieprzerwanym działaniom SEO, strona jednego z naszych klientów, świadczącego usługi transportowe i spedycyjne, wykazała bardzo dobre wyniki. Od marca do czerwca odnotowała prawie 55 tys. wyświetleń. Ponadto liczba wizyt na stronie wzrosła w czerwcu o 197% w stosunku do marca.


Szanse:
 • Jednorazowo większe zlecenia, żeby ograniczyć liczbę kursów 
 • Nadal wysokie zapotrzebowanie na środki ochrony, m.in w miejscach pracy 
 • Wzrost ruchu w turystyce w okresie wakacyjnym 
 • Coraz więcej firm przechodzi w tryb stacjonarny – dostawy zaopatrzenia biur 
 • Mniejsze obawy przed korzystaniem z przewozu osób w małych pojazdach, np. busach
Zagrożenia:
 • Reżim sanitarny w środkach komunikacji
 • Ograniczona liczba miejsc w środkach transportu 
 • Obawa przed kontaktem z osobami w środkach transportu 
 • Mniejsze budżety na towary i ich transport 
 • Dynamiczna sytuacja otwartych i zamkniętych granic w transporcie międzynarodowym

Rozwiązania

Ograniczenia, obowiązujące jeszcze kilka tygodni temu, w przemieszczaniu się po kraju i za granicę powoli maleją, choć sytuacja jest dynamiczna. Ponadto wzrasta ruch kurierów, dostawy przesyłek i towarów, logistyka oraz spedycja krajowa i zagraniczna, choć tu spadek z powodu pandemii był nieco niższy, to również dotknął te obszary w branży. Firmy transportowe mogą w tej sytuacji rozważyć:

 1. Informowanie regularnie o nowych trasach – zapewnij klientom aktualne informacje. Umieszczaj na stronie i w mediach społecznościowych wiadomości o otworzeniu lub zamknięciu granic dla Polaków. Zapewnimy Ci wsparcie webmasterskie. Uruchomimy zakładkę, gdzie będziesz umieszczać najważniejsze newsy dla podróżnych.
 2. Zadbanie o poczucie bezpieczeństwa – spraw, by klienci nie bali się korzystać z usług Twojej firmy! Możesz przygotować stronę z pełną informacją o podjętych środkach bezpieczeństwa wśród pracowników. Przedstaw też możliwości ubezpieczenia usługi, czy jasną ścieżkę reklamacji bądź zwrotu kosztów, jeśliby zaszła taka konieczność.
 3. Zapewnienie łatwego i sprawnego kontaktu klienta z firmą - nie pozwól by klienci błądzili po stronie w poszukiwaniu danych kontaktowych. Wiesz, że tracisz na wiarygodności, jeśli klient ich nie znajdzie? Mamy dla Ciebie widget do instalacji na stronie, który jest widoczny od razu po wejściu na witrynę i zachęca odwiedzającego do kontaktu.
 4. Przedstawienie czytelnego i możliwie kompletnego cennika usług - część użytkowników opuszcza stronę internetową, gdy nie znajduje ceny. Nie wszyscy decydują się zadzwonić lub napisać, żeby o nią dopytać. Dlatego nie zachęcaj swoich klientów do wejścia na stronę konkurencji i umieść na stronie cennik
 5. Utworzenie lub zaktualizowanie profilu firmowego w Google Moja Firma – w transporcie w dużej mierze za cenę odpowiedzialna jest między innymi długość trasy. Bądź widoczny na Mapach Google i daj się namierzyć przedsiębiorcom z Twojej okolicy, którzy poszukują firmy transportowej w pobliżu.
Autor
Magda Drajkowska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się