61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Jak przenieść swoją firmę do internetu? Utwórz sklep internetowy!

Opublikowano: 05-05-2020
Czas potrzebny do przeczytania: 4:35 min
Panująca sytuacja, związana z pandemią rozprzestrzeniającego się wirusa SARS-CoV-2 i próbami jego powstrzymania, doprowadziła do tzw. lockdownu w wielu krajach na całym świecie. W Polsce również mamy do czynienia ze stanem zamrożenia, który może prowadzić do wyhamowania wielu biznesów opartych przede wszystkim na funkcjonowaniu punktów stacjonarnych. Jednak nie musi tak być. W sytuacji izolacji również można prowadzić biznes - uruchamiając sklep online nadal możesz aktywnie działać!

Zastanawiasz się czy sklep online to dobre rozwiązanie dla Ciebie?
  • …, bo prowadzisz restaurację? Nie musisz w obecnej sytuacji rezygnować z oferowania swoich usług gastronomicznych. Możesz sprzedawać nadal, tylko w inny sposób – właśnie przez sklep internetowy! Wprowadź zamiast produktów ulubione dania swoich Klientów i korzystaj ze sprzedaży na dowóz bez pośredników!
  • …, bo masz zakład fryzjerski? Możesz proponować swoim klientom przynajmniej częściowo usługi związane ze swoją działalnością, np. sprzedawać gotowe zestawy do farbowania włosów, przygotowane indywidualnie pod potrzeby klienta i udostępnić tutorial wideo z pokazaną krok po kroku instrukcją samodzielnego farbowania.
  • …, bo prowadzisz zakład piercingu i tatuażu – usług nie możesz realizować, ale sklep online pozwoli Ci sprzedawać m.in. kolczyki, środki do ochrony tatuaży. Możesz wstawić jako produkt do sklepu internetowego wideokonsultacje, aby omówić szczegóły przyszłej realizacji.  

Tak! Chcę uruchomić sklep online.
 
Decyzja o uruchomieniu własnego sklepu internetowego, to może być dla Ciebie okno na nowe możliwości monetyzowania swojego biznesu w świecie online.  To sposób, pozwalający czerpać realne korzyści z obecności firmy w wirtualnej rzeczywistości przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa wobec swoich pracowników oraz klientów. W sytuacji utrzymującej się jeszcze izolacji oraz społecznego dystansu, gdzie realizacja licznych usług jest bezpośrednio niemożliwa, sklep internetowy umożliwia prowadzenie działalności przy założeniu przeprojektowania swojej oferty.  Pamiętaj usługa też jest produktem i towarem, który możesz umieścić w swoim sklepie online – musi być tylko przygotowana z myślą o obecnej sytuacji, np. zamiast stylizacji paznokci zaproponuj swojej klientce produkty do samodzielnego wykonania konkretnego manicure i podczas wideorozmowy wyjaśnij, jak wykonać stylizację.  

Jak uruchomić sklep online? 

Proponujemy wsparcie we wkroczeniu w e-commerce. Podpowiadamy rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoli Ci prowadzić sprzedaż internetową usług i/lub produktów - a wiemy jak duże znaczenie ma teraz czas. Pomożemy Ci stworzyć w sieci miejsce, do którego będziesz mógł odsyłać swoich dotychczasowych klientów i przez które będziesz mógł pozyskiwać nowych odbiorców. Uruchamiając sklep online warto wziąć pod uwagę:  

 

  • odpowiednią nazwę - warto, aby nawiązywała do nazwy działalności, którą prowadzisz bądź wskazywała na rodzaj oferty, z jaką klient spotka się w Twoim sklepie internetowym. Konieczne jest także sprawdzenie dostępności nazwy domeny. Chętnie pomożemy przy jej doborze.
  • bezpieczeństwo zakupów - klient powinien czuć się bezpiecznie w Twoim sklepie online. Certyfikaty SSL zapewniają poufność transmisji danych przesyłanych przez internet, a strony, które go posiadają można rozpoznać po charakterystycznej ikonie kłódki na pasku stanu przeglądarki. Możemy wesprzeć Cię w doborze odpowiedniego dla Twojego sklepu certyfikatu
  • wygląd i zawartość sklepu – umieszczenie podstawowych informacji o rodzaju oferty oraz o firmie i jej danych teleadresowych ma istotne znaczenie dla klientów, którzy sprawdzając podstawowe dane, będą chcieli ocenić wiarygodność Twojej firmy. Wskażemy, jak uzupełnić te informacje, a ponadto dodamy kilka pierwszych produktów i wyjaśnimy w jaki sposób to zrobić, żebyś w przyszłości mógł działać w pełni samodzielnie. 
  • formę kontaktu – to bardzo ważny element komunikacji z klientem. Poprzez wiadomość mailową będziesz mógł przyjmować zamówienia oraz przekazywać informacje o stanie realizacji zlecenia. Teraz to szczególnie ważne, a my możemy pomóc Ci założyć skrzynkę mailową specjalnie dla sklepu online. 
  • integrację z biznesem - jeśli posiadasz już stronę internetową, to podepniemy pod nią uruchomiony sklep online, dzięki czemu osoby zainteresowane ofertą Twojej firmy będą mogły przejść do zakupu produktów i/lub usług. 

Uruchomienie sklepu internetowego dla wielu przedsiębiorców, głównie usługodawców, może być szansą na zachowanie ciągłości w prowadzeniu działalności gospodarczej. W czasie obecnych zawirowań ekonomicznych sklep online może generować przychód. Warto mieć też na uwadze, że to inwestycja w przyszłość - po wygaśnięciu pandemii będzie obok stacjonarnego salonu czy restauracji kolejnym kanałem sprzedaży. Ponadto sklep internetowy może odpowiadać obecnie na potrzeby Twoich klientów, umożliwiając im dokonanie bezpiecznych zakupów oraz zapoznanie się dokładnie z ofertą o dowolnej porze dnia i nocy. Dużym atutem własnego sklepu online jest też brak pośredników w sprzedaży internetowej.

Autor
Magda
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się