61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Odporna branża: Fotowoltaika

Opublikowano: 01-06-2020
Czas potrzebny do przeczytania: 2:55 min
Sytuacja pandemii wywołana przez rozprzestrzeniający się wirus SARS-CoV-2 wstrzymała na kilka, a niekiedy kilkanaście tygodni inwestycje, w tym związane z fotowoltaiką. Przetargi publiczne w wielu przypadkach zostały przesunięte lub wydłużono czas składnia zapytań ofertowych, natomiast osoby prywatne wstrzymały się z inwestowaniem większych finansów w czasie zawirowań ekonomicznych. Jednak powolne rozmrażanie gospodarki sprawia, że rozwiązania z zakresu fotowoltaiki znów zyskują zainteresowanie konsumentów, na co wskazuje m.in. Google Trends.

Odpowiednia optymalizacja strony jednego z naszych klientów z ofertą z obszaru fotowoltaiki sprawiła, że pomimo pandemii jego witryna nie straciła zainteresowania odbiorców.
 
W kwietniu wzrosła liczba wyświetleń strony o 40% w stosunku do sytuacji sprzed pandemii (luty 2020). Ponadto strona w kwietniu wyświetlała się na prawie 100% więcej fraz niż w momencie rozpoczęcia współpracy.

Szanse:
 • Odmrożone budżety publiczne i prywatne na inwestycje  
 • Instalacje fotowoltaiczne są proekologiczne 
 • Dodatkowe źródło energii to większa niezależność 
 • Chęć oszczędzania dzięki tańszej energii z fotowoltaiki 
 • Możliwość skorzystania z dopłat rządowych


Zagrożenia:
 • Mniejsze finanse przeznaczone na dodatkowe inwestycje 
 • Dokładniejsza weryfikacja oferty 
 • Dłuższy czas oczekiwania na elementy instalacji 
 • Niepewna sytuacja rynkowa (ryzyko kryzysu) 
 • Obawa przed długim zwrotem kosztów inwestycji


Rozwiązania

Pandemia z jednej strony wstrzymała na dłuższy czas różne inwestycje, w tym związane z fotowoltaiką. Z drugiej strony sprawiła, że zarówno firmy, jak i prywatne osoby, zaczęły poszukiwać rozwiązań, które pozwolą generować oszczędności w przyszłości. Fotowoltaika to umożliwia, dzięki pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł energii, jak promieniowanie słoneczne. Firmy oferujące rozwiązania fotowoltaiczne mogą w tej sytuacji rozważyć:

 1. Uruchomienie sklepu online – Obecnie to w intrenecie konsumenci szukają produktów i usług. Jeśli do tej pory rozpowszechniałeś swoją ofertę przez sieć punktów stacjonarnych, rozszerz zasięg oddziaływania dzięki internetowi na cały kraj. Wprowadź swoją ofertę do sieci! Możemy Ci w tym pomóc.
 2. Wprowadzenie akcji promocyjnej – Informacja o niższej cenie zawsze przykuwa uwagę. Pamiętaj o wyraźnym zaznaczeniu czasu trwania promocji! Dzięki temu więcej osób może zdecydować się na skorzystanie z niej. Wykorzystaj wyskakujący pop-up na stronie lub licznik odmierzający czas do końca akcji.
 3. Stworzenie nowoczesnej strony internetowej – Przygotuj witrynę zachęcającą do skorzystania z oferty. Zadbaj o prostą nawigację. Napisz na stronie o korzyściach związanych z inwestycją. Możemy wesprzeć Cię w tym.
 4. Prowadzenie bloga o fotowoltaice – Pomoże Ci zyskać grono odbiorców i rozpowszechnić markę w sieci. Pisz regularnie artykuły poradnikowe oraz specjalistyczne dla ekspertów i amatorów, a także umieszczaj aktualne informacje. Użytkownicy mogą udostępniać Twoje teksty w sieci!
 5. Założenie wizytówki w Google Moja Firma – może zwiększyć zainteresowanie Twoją ofertą w szczególności wśród inwestorów z okolicy. Bądź widoczny na Mapach Google! Są często wykorzystywane w poszukiwaniu przedsiębiorców o lokalnym zasięgu. Chętnie pomożemy Ci utworzyć wizytówkę w Google Moja Frma.
Autor
Magda Drajkowska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się