Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Być jak Freddy Krueger contentu

Opublikowano: 31-10-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:40 min
Od początku kinematografii powstała trudna do zliczenia liczba horrorów, siejących postrach wśród widzów. Jednak tylko niektóre z nich stały się ponadczasowymi produkcjami, cieszącymi się niesłabnącą popularnością, tak jak m.in. „Koszmar z ulicy Wiązów” i słynny  Freddy Krueger.  Oryginalna pod każdym względem postać szaleńca,  stała się wzorem do naśladowania dla twórców kina grozy.Dawniej kino było niezwykle popularną rozrywką, jednak z biegiem czasu ustąpiło miejsca internetowi. Jego  zawartość generowana przez użytkowników, stanowi niemal doskonałe medium, pozwalające na zainteresowanie odbiorcy oraz nawiązanie z nim relacji. Jednak tu pojawia się problem: jak wyróżnić się na tle niezliczonej konkurencji? Jak stać się Freddiem Kruegerem w wirtualnym świecie?

Jedynym sposobem jest dążenie do doskonałości, nieustannie wprowadzając udoskonalenia, które pozwolą uzyskać content 10x  - czyli zawartość witryny 10 razy lepszą od najlepszej strony w wynikach wyszukiwania. Choć nie da się oczywiście jednoznacznie określić tej wartości, warto za przykładem twórców Freddiego Kruegera, starać się być jak najlepszym w swojej kategorii.

1.    Nie bój się ściągnąć maski – bądź oryginalny

Postać Freddiego Kruegera była innowacją nie tylko ze względów fabularnych, ale także wizualnych.  Od czasów „Upiora w operze”  żaden psychopatyczny morderca z horroru nie miał odsłoniętej twarzy. To ryzyko z pewnością było jednym z czynników, które przyniosły sławę filmom z serii „Koszmar z ulicy wiązów”, pozwalając jej stać się ponadczasową produkcją.Podobne ryzyko powinno być podejmowane podczas przygotowywania contentu na stronę internetową. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, zdecydowanie powinieneś postawić na oryginalność i niesztampowe podejście do danego zagadnienia, prezentując jej zawartość w jak najbardziej przejrzysty i użyteczny sposób. Choć może wydawać się to banalne, zgodnie z zasadą "10x content" jest konieczne, aby Twoja witryna zaskoczyła i zainteresowała użytkownika.

Dlatego, podobnie jak reżyser kultowego horroru, zastanów się co oferuje konkurencja i postaraj się zaproponować coś świeżego i nowego – stronę o innowacyjnym podejściu do danego tematu, jednocześnie na tyle uniwersalną, aby trafiła do szerokiego grona odbiorców – podobnie jak „Koszmar z ulicy wiązów”.


2.     Zrób wrażenie – klucz do sukcesu

Opuszczona i udręczona postać z poparzoną twarzą, ubrana w rozciągnięty sweter w paski i kapelusz, siejąca postrach przy pomocy przerażającej rękawicy wyposażonej w ostrza – tak po krótce można by opisać Freddiego Kruegera – okrutnego mordercę nastolatków. Choć jego wizerunek odbiegał od popularnych wówczas bohaterów horrorów, przyciągał na seanse rzesze widzów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: robił wrażenie i był przerażający!W sieci, podobnie jak w kinie, największą rolę odgrywają wrażenia i emocje odbiorcy – user experience. W przypadku internetu i metody "10x content", jest to podwójnie ważne: jeśli zadbasz o odczucia użytkownika, z pewnością zrobisz wrażenie na wyszukiwarce i zaawansowanych algorytmach. Oceniają one strony nie tylko pod kątem jakości i użyteczności, ale również odczuć, jakie wywołuje u odbiorcy. Jeśli chcesz wywrzeć wrażenie na odbiorcy, nie bój się zaryzykować i wpłynąć na jego emocje, nawet poprzez strach – ucz się od Freddiego!

3.    Nie poddawaj się – bądź jak powracający koszmar

Freddy Krueger od najmłodszych lat nie mógł przezwyciężyć ogarniającego zła, stając się geniuszem zbrodni, mordującym swoje ofiary w snach. Porzucony przez matkę, maltretowany przez przybranego opiekuna, zamordowany przez lokalną społeczność miasteczka Springwood, nieustannie znajdował sposób, aby powrócić i stawać się coraz „lepszym” w swoim fachu.
Podobna wytrwałość powinna towarzyszyć twórcom korzystającym z metody "10x content". Internet to stale zmieniający się wirtualny  świat, w którym nieustannie toczy się walka o uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, co jest możliwe tylko dzięki wytrwałości. Algorytmy przemierzające strony w poszukiwaniu najlepszych z nich są stale udoskonalane, co może powodować wahania pozycji Twojej strony.

Dlatego warto szukać sposobów,  aby Twoja witryna stała się 10 razy lepsza niż najlepsza strona w top 10. Możesz zacząć od:
  • wprowadzania wartości dodanej do zawartości Twojej strony,
  • przeprowadzenia rzetelnego keyword researchu,
  • poszukania źródeł, z których jeszcze nikt nie korzystał,
  • zamieszczenia użytecznych materiałów graficznych,
  • odpowiedniego sformatowania treści.

Choć film o szalonym mordercy nastolatków już dawno zniknął z kinowych ekranów, postać mężczyzny z żelazną rękawicą nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, na co wskazują kolejne wersje filmu oraz odwołania do postaci Freddiego m.in. w grach z serii Mortal Kombat. Twoja strona może stać się  oryginalna i bezkonkurencyjna jak Freddy w świecie horrorów – kluczem do sukcesu jest unikalność, użyteczność oraz wysoka jakość contentu, najlepiej 10x wyższa od najlepszego, na jaki natrafiłeś.
Autor
Kinga Kolasa
Ocena artykułu
5.00 - (9 głosów)
Komentarze
#1Thomas2019-11-22 12:40:50
Porady prawdziwie Halloweenowe a w dodatku pomocne. Super! ;-D
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się