61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Rocznica lądowania na Księżycu, nowe emoji i więcej - Top 5: Google Trendy, Doodle, The Keyword (lipiec/sierpień 2019)

Opublikowano: 19-08-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 5:00 min

W tym miesiącu artykuł pojawił się odrobinę wcześniej ze względu na długi weekend oraz sezon urlopowy. Oczywiście zamiast całkowicie rezygnować z naszego rankingu wolimy przygotować go dla Was z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu otrzymujecie dawkę górzystych panoram, kosmicznych wydarzeń historycznych oraz afrykańskiej technologii medycznej. Brzmi dziwnie? Poniższy ranking Doodle'owy oraz artykułów z The Keyword wyjaśnia wszystko! Na dodatek otrzymujecie trendy z ostatnich 30 dni!Google Doodle

 
11 sierpnia 2019
Choć w artykule Doodle'owym Google wskazuje, że tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich, nie dajcie się nabrać. Tak naprawdę 11 sierpnia obchodzą go tylko Japończycy, podczas gdy reszta świata celebruje ten dzień 11 grudnia. Jednak w obu przypadkach jest to okazja do wybrania się na mniej lub bardziej wymagającą fizycznie przechadzkę po górach.

23 lipca 2019
Napisana przez Arkadija i Borisa Strugackich w 1969 roku powieść skupia się przede wszystkim na motywach sci-fi. Fabuła dotyczy ekspedycji na planetę Wenus, przedstawiając optymistyczny obraz świata pod koniec 20 wieku, gdzie technologia idzie w parze ze społecznym postępem.

16 lipca 2019
Hội An znajduje się w Wietnamie, gdzie od setek lat przyciąga do swojego portu tysiące podróżników oraz sprzedawców z całego świata, dzięki dostępności towarów, które dla wielu były wcześniej nieznane. Obecnie miasto Hội An zaprasza turystów w każdą pełnię księżyca do oglądania zapalonych lantern unoszących się na powierzchni wody.

19 lipca 2019
Każdy słyszał o tym wydarzeniu, choć nadal pewna grupa osób uważa, że zostało ono w 100% sfałszowane. Niezależnie, po której stronie tej dyskusji stoicie, mimo wszystko zachęcamy do zerknięcia na wideo przedstawiające przebieg lądowania na Księżycu. Możecie też usłyszeć sławetne słowa Neila Armstronga: "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".

7 sierpnia 2019
Festiwal Qixi jest obchodzony siódmego dnia siódmego miesiąca (wg kalendarza chińskiego!), w którym to gwiazdy Altair i Vega znajdują się możliwie najbliżej siebie, oddzielone wyłącznie Drogą Mleczną. Świętowanie tego dnia obejmuje wieszanie kwiatów na rogach wołów, czytanie poezji oraz organizowanie romantycznych kolacji.The Keyword

5. Zlokalizuj najbliższy rower miejski przy pomocy Map Google!

16 lipca 2019
Poruszanie się  po mieście przy pomocy roweru jest nie tylko korzystne dla zdrowia, ale również portfela i środowiska. Dlatego osoby, które nie posiadają własnych "dwóch kółek" powinny rozważyć ich krótkoterminowe wynajęcie  z poziomu jednego z wielu stanowisk dostępnych w dużych miastach. Aby je odnaleźć warto skorzystać z Map Google, na których są zaznaczone wszystkie punkty wynajęcia rowerów. Obecnie funkcja jest dostępna tylko w Warszawie, jednak Google planuje regularnie poszerzać listę miast.

4. Leniwiec doskonałą odpowiedzią na wiadomość - 65 nowych emoji na Adroida

17 lipca 2019
"Milenialsi" oraz młodsze roczniki bardzo chętnie korzystają z emoji, co o dziwo nadal jest niezrozumiałe dla niektórych osób ze starszych generacji (podobno pogarsza to nasze umiejętności językowe ;). My za to uważamy, że emoji leniwca czy wydry wyraża więcej niż 1000 słów, dlatego zdecydowanie czekamy na kolejne 65 nowych emotikonek na Androida.

3. Lot we przewidzianej cenie albo Google zwróci Ci pieniądze

8 sierpnia 2019
Zostało jeszcze kilka tygodni sezonu urlopowego, więc nowa funkcja Google może się przydać wielu osobom planującym podróż za granicę. Otóż, z poziomu wyszukiwarki można szczegółowo sprawdzić ceny lotów oraz porównać wcześniejsze spadki i wzrosty - nie jest to nic nowego. Jednak obecnie w tym samym miejscu można zapoznać się z przewidywanymi cenami lotów na następne miesiące. Jeżeli zaplanujemy lot na wybraną datę  i okaże się, że cena różni się od tej przewidzianej przez Google otrzymamy zwrot różnicy!

2. Jak powstają Mapy Google?

22 lipca 2019
Kilka miesięcy temu przygotowaliśmy artykuł "Jak często Google aktualizuje Street View i zdjęcia satelitarne" - przedstawiliśmy w nim podstawy mapowania i wiele innych przydatnych informacji, jednak nie wdawaliśmy się w szczegóły dotyczące działania Google w zakresie map. Jednak dziś możecie je poznać, dzięki temu artykułowi. Google wyjaśnił, jak wygląda oprzyrządowanie do wykonywania mapowania, w jaki sposób wykorzystuje nauczanie maszynowe oraz co do tego wszystkiego mają Lokalni Przewodnicy.

1. Zwalczanie śmiertelności afrykańskich niemowlaków przy pomocy technologii

24 lipca 2019
W Nigerii, a także w wielu innych państwach afrykańskich, znaczna część rodzin mieszka z dala od dużych miast, wybierając często niewielkie wioski. Niestety wiąże się to z brakiem odpowiedniej opieki lekarskiej, co znacząco wpływa na wskaźnik śmiertelności niemowlaków - obecnie należy do trzech najwyższych na całym świecie. Technologia Babyamigo pozwala rodzicom zadać pytanie lekarzom poprzez SMSy, aplikację mobilną bądź stronę internetową. Wymieniając, jakie dziecko ma objawy specjaliści mogą zadecydować, np. czy niezbędna jest wizyta w szpitalu.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się