Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (czerwiec/lipiec 2019)

Opublikowano: 16-07-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:45 min

Sezon urlopowy trwa w najlepsze, jednak nie powstrzymuje nas to przed przygotowywaniem comiesięcznego rankingu Doodle'i, trendów z ostatnich 30 dni oraz artykułów z bloga The Keyword! Poniższe zestawienie obejmuje szeroki zakres tematyczny - jedzenie, pogoda, technologie, a nawet literatura. Oznacza to, że każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeżeli w naszym rankingu dany artykuł czy Doodle zajął niższe miejsce. ;)Google Doodle

 
21 czerwca 2019
Choć fala upałów zaatakowała zarówno Polskę, jak i inne europejskie państwa dużo wcześniej, dopiero 21 czerwca rozpoczęło się kalendarzowe lato. Jak co roku, Google świętuje je tematycznie powiązanym Doodlem - tym razem zawierającym leżak, palemkę i oczywiście słońce. Zachęcamy również do sprawdzenia Doodle'a dla kalendarzowej zimy, która tego dnia rozpoczęła się na półkuli południowej.

30 czerwca 2019
Podziemną rzekę Puerto Princesa można znaleźć na Filipinach, a dokładnie na wyspie Palawan. Została ona uznana za tak niezwykłe zjawisko, że nie tylko z jej powodu na tym terenie utworzono Park Narodowy, ale również wpisano cały park na listę Nowych Siedmiu Cudów Natury w 2011 roku.

28 czerwca 2019
"Pana Tadeusza" znamy wszyscy - każdy z nas był zmuszony przeczytać i szczegółowo przeanalizować choć część tej epopei. 28 czerwca obchodziliśmy aż 185 rocznicę publikacji dwóch tomów, które zawierały łącznie 12 ksiąg, plus epilog. Na Doodle'u zostały ukazane najważniejsze postacie oraz sceny z tego poematu.

18 czerwca 2019
Choć w Polsce najczęściej spotykany jest w restauracjach wegańskich i wegetariańskich, na świecie falafel cieszy się dużą popularnością jako tzw. jedzenie uliczne. Połączenie ciecierzycy i mieszanki przypraw w kilka kulek, które następnie znajdą się w picie z ulubionymi dodatkami (warzywami, sosami itp.), doskonale sprawdza się zarówno jako śniadanie, jak i obiad. My również lubimy i polecamy wszystkim falafele. :)

4 lipca 2019
Właśnie tego dnia, w 1776 roku, Stany Zjednoczone oficjalnie ogłosiły swoją niepodległość od Wielkiej Brytanii. Dziś to wydarzenie łączy się z dniem wolnym od pracy, licznymi paradami oraz obowiązkowym BBQ w przydomowym ogródku. Jako, że Google posiada swoją siedzibę w USA zadbał, aby Doodle był stosownie rozrywkowy - zawiera grę, dzięki której każdy użytkownik może zagrać w baseball, czyli jeden z ulubionych sportów Amerykanów.The Keyword

5. Bajka na dobranoc z Google Home Mini

24 czerwca 2019
Aktorka Kristen Bell - przedstawiona jako głos Anny w animacji "Królowa Śniegu" - tłumaczy, jak dobrze opowiedzieć bajkę. Oprócz wskazówek praktycznych, w tym obowiązkowe rozgrzanie strun głosowych pokazuje, w jaki sposób Google Home Mini może wzbogacić każdą historię o efekty dźwiękowe czy podkład muzyczny.

4. Wyniki badań dotyczących zatłoczenia komunikacji miejskiej na świecie

27 czerwca 2019
Od października 2018 do czerwca 2019 Google pytał wybranych użytkowników o ocenę poziomu zatłoczenia w autobusie, metro czy innym środku komunikacji miejskiej, w którym się w danym momencie znajdowali. Na tej podstawie przygotował listę najbardziej zatłoczonych linii - sprawdźcie, które "wygrały"!

3. Aktualizacja Tłumacza Google

10 lipca 2019
Z Tłumacza Google korzystamy regularnie - nawet jeżeli doskonale znamy wybrany obcy język, zawsze może przytrafić nam się sytuacja, w której zapomnimy tłumaczenia nawet najprostszego słowa. Jest to również nieocenione narzędzie, jeżeli próbujemy zrozumieć, o czym jest strona czy dokument w języku, którego kompletnie nie znamy. Google zaktualizował funkcję tłumaczenia ze zdjęcia na tekst, która obecnie jest jeszcze lepsza, dzięki udoskonalonemu interfejsowi, uzupełnieniu o 88 nowych języków, a także zastosowaniu maszyn neuronowych.

2. Walka Google ze spamem i oszustwami na Mapach

20 czerwca 2019
Otrzymaliście kiedyś telefon z informacją, że Wasza wizytówka zostanie zablokowana jeżeli nie zapłacicie określonej sumy? Może zaproponowano Wam usunięcie wszystkich negatywnych opinii za kilka(set) złotych? Czy zauważyliście szereg wizytówek dla firm w miejscach, w których wiecie, że te przedsiębiorstwa zdecydowanie się nie znajdują? To kilka z wielu przykładów oszustw, które są powszechnym zjawiskiem na Mapach Google. W artykule Google tłumaczy, jak z pomocą swoich algorytmów, pracowników oraz zewnętrznych użytkowników (w tym Lokalnych Przewodników) prowadzili i nadal prowadzą walkę z wszelkimi nadużyciami.

1. Jak działa Wi-Fi

11 lipca 2019
Korzystamy z niego każdego dnia, ale większość z nas nie ma pojęcia, w jaki sposób działa. Nie do końca również rozumiemy, dlaczego czasami siła połączenia jest słabsza bądź wybrane urządzenia otrzymują więcej "pasków" Wi-Fi. Wszystkie te kwestie wyjaśnia w przystępny sposób Google'owiec, posiłkując się ciekawymi przykładami oraz prezentacjami. Zdecydowanie warto przeczytać!


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się