61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (maj/czerwiec 2019)

Opublikowano: 19-06-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 5:05 min

Pomimo wyjątkowo wysokich temperatur za dnia oraz burzy w ciągu nocy dotrwaliśmy do kolejnej połowy miesiąca.  Nie przez przypadek wspominamy o pogodzie - jak widać po Trendach budziła ona zainteresowanie internautów (prawie równie mocno, co wybory). Za to Doodle pokazują, że ostatnie 30 dni były pełne świętowania - od parady równości, po rocznicę odkrycia egipskiej łodzi sprzed tysięcy lat.

Dodatkowo, osoby zainteresowane technologiczną stroną życia zdecydowanie polubią sekcję artykułów z bloga The Keywords - sztuczna inteligencja, aplikacje do fitnessu wykorzystujące GMP i więcej!Google Doodle

 
26 maja 2019
Łódź, nazywana również Statkiem Khufu, została po raz pierwszy odnaleziona w 1954 roku niedaleko piramidy faraona Cheopsa. Archeolodzy podejrzewają, że pełniła ona funkcję barki słonecznej boga Ra, jednak do dziś nie odkryto żadnych dowodów, które mogłyby to potwierdzać. Zrekonstruowaną łódź można podziwiać w podziemnym muzeum w Egipcie.

12 czerwca 2019
Bez obaw, nie zapomnieliście kupić partnerowi upominku. ;) Ten dzień zakochanych dotyczy tylko i wyłącznie Brazylijczyków. Samo świętowanie wygląda podobnie do tego, co znamy z polskich standardów: czekoladki, kwiatki, biżuteria oraz wspólne wyjazdy czy kolacje. Dia dos Namorados został zorganizowany dopiero w czerwcu, ponieważ 14 lutego trwa karnawał w Brazylii

30 maja 2019
Mistrzostwa Świata ICC w krykiecie są doskonałym przykładem, w jaki sposób można połączyć gorączkę sportową z dostojnością oraz zachowaniem wszystkich zasad fair-play. Choć w Polsce popularność krykieta jest raczej niewielka,  w innych rejonach świata ma on zdecydowanie większe znaczenie (w przypadku niektórych państw jest nawet sportem narodowym). 

7 czerwca 2019
7 czerwca jest piątym dniem piątego miesiąca roku - a przynajmniej według kalendarza chińskiego. W Chinach oznacza to świętowanie Duanwu Jie, czyli Smoczych Łodzi. Rodziny sprzątają swoje domy, po czym gromadzą się przy rzekach, aby obserwować wyścigi kolorowych, bogato zdobionych łodzi. Warto podkreślić, że ta tradycja ma już ponad 2000 lat!

4 czerwca 2019
Czerwiec jest miesiącem celebrowania dumy ze swojej orientacji przez członków LGBTQ+ poprzez organizowanie na całym świecie parad równości. Ich początki sięgają 1969 roku, gdy to policja próbowała aresztować wszystkie osoby obecne w barze Stonewall Inn w Nowym Jorku - oczywiście  byli to przede wszystkim geje oraz lesbijki. To wydarzenie przyczyniło się do powstania corocznych parad równości - w tym również w Polsce.The Keyword

5. Fitness z aplikacjami korzystającymi z Google Maps Platform

31 maja 2019
Jeżeli jednak nie daliście rady trzymać się postanowień noworocznych i regularne ćwiczenia zostały zastąpione nie do końca niskokalorycznymi posiłkami, bez obaw - jeszcze zdążycie poprawić sylwetkę przed sezonem plażowym. Mogą Was w tym wspomóc aplikacje wykorzystujące Google Maps Platform, które mają za zadanie między innymi stworzyć iluzję biegania na zewnątrz podczas korzystania z bieżni.

4. W jaki sposób AI pomaga takim organizacjom, jak WWF

17 maja 2019
Na liście gatunków zagrożonych wyginięciem regularnie pojawiają się nowe zwierzęta - obecnie jest ich aż prawie 50. Do tego dochodzą gatunki oznaczone jako "wrażliwe" oraz "niemal zagrożone wyginięciem", które również wymagają naszej pomocy. Google wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wspomóc takie organizacje jak WWF w konserwacji i ochronie tych wszystkich zwierząt. Dotyczy to przede wszystkim właściwego gromadzenia i zarządzania danymi, a także śledzenia trendów, które mogłyby wpłynąć na zwiększenie liczby polowań i handel dziką fauną i florą.

3. Przyjrzyj się podwodnemu światu w StreetView

7 czerwca 2019
Pod powierzchnią oceanu znajduje się świat, który choć jest niezwykle piękny, nosi znamiona szkodliwej działalności ludzkiej. Umierająca rafa koralowa oraz wszechobecny plastik przypominają nam, że już dziś należy zmienić szkodliwe nawyki. Jeżeli jeszcze nie jesteście do tego przekonani skorzystajcie z "wirtualnego spaceru" po podwodnym świecie poprzez StreetView. Zobaczycie nie tylko skutki naszych działań, ale również to, co się jeszcze ostało - miliony ryb oraz niepowtarzalną roślinność.

2. Powiadomienia o nadchodzących klęskach żywiołowych poprzez Mapy Google

6 czerwca 2019
Powodzie, trzęsienia ziemi, huragany - to kilka z wielu klęsk żywiołowych, które choć w Polsce nie są aż tak odczuwalne, w innych państwach co roku prowadzą do śmierci dziesiątek tysięcy osób, niszcząc również domy i inne budynki. Obecnie Mapy Google wysyłają powiadomienia za każdym razem, gdy wykryta lokalizacja użytkownika pokrywa się ze strefą zagrożoną klęską żywiołową. Co więcej, można na bieżąco śledzić wizualizację przewidywanej trasy np. burzy,  aby odpowiednio wcześnie poszukać schronienia i podjąć stosowne działania.

1. AI może zacząć przewidywać raka płuc

20 maja 2019
Niestety obecnie rak płuc jest najczęściej wykrywany, gdy już znajduje się w swoich dalszych etapach rozwoju - tych, których wyleczenie jest ciężkie lub nawet niemożliwe. W 2017 roku Google rozpoczął sprawdzanie czy przy pomocy tomografii komputerowej i AI jest w stanie zidentyfikować nawet najbardziej subtelne tkanki złośliwe w płucach, przewidując ryzyko powstania raka, a także jego potencjalne tempo rozwoju. Choć badania nadal trwają, obecne wyniki są wyjątkowo obiecujące.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się