61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (kwiecień/maj 2019)

Opublikowano: 15-05-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:50 min

Na przełomie kwietnia i maja mieliśmy okazję cieszyć się kilkoma dniami wolnymi, dzięki Wielkanocy oraz "majówce". Jednak nie będziemy o tym wspominać w tym rankingu Doodli i artykułów The Keywords. Nie trafiły one również na listę trendów z ostatnich 30 dni. Zamiast tego przedstawimy zagadnienia związane z równouprawnieniem płci, korzystaniem z energii odnawialnej,  Rokiem Stanisława Moniuszki czy zakończeniem panowania Cesarza Akihito w Japonii. Wiele tematów, a wszystkie interesujące!Google Doodle

 
23 kwietnia 2019
Święty Jerzy jest patronem Anglii (a także Niemiec, Portugalii czy nawet Etiopii), dzięki swojej mitycznej walce ze smokiem, którą udało mu się wygrać. Jego legendarna odwaga oraz umiejętności są nadal doceniane w wielu państwach - dlatego też nadal można zauważyć akcesoria z czerwoną różą na odzieży Anglików. Zgodnie z mitem, po śmierci św. Jerzego na jego grobie wyrosła czerwona róża. 23 kwietnia na angielskich ulicach można zauważyć tańce, liczne parady, a także wydarzenia z motywem średniowiecznym.

13 maja 2019
Park Narodowy Torres del Paine mieści się w Chile, zachwycając licznymi widokami na góry, lasy, jeziora oraz wodospady. Każdego roku odwiedzają go tysiące turystów, wykonując zdjęcia i nagrywając filmy - zdecydowanie jest co podziwiać. Nic dziwnego, że w 2013 roku pięć milionów osób zagłosowało, aby Park Narodowy Torres del Paine stał się oficjalnym ósmym cudem świata.

5 maja 2019
Co pewien czas Google docenia wybitne osoby również z Polski poprzez spersonalizowane Doodle. Tym razem jest to Stanisław Moniuszko - dyrygent, kompozytor i organista. Doskonale znamy jego twórczość dzięki takim operom, jak "Straszny Dwór" czy "Halka". Jeżeli jeszcze nie wiecie, rok 2019 został ustanowiony w Polsce Rokiem Stanisława Moniuszki!

1 maja 2019
W kulturze japońskiej, oprócz znanego nam wszystkim kalendarza gregoriańskiego, wykorzystywany jest również podział na ery. Każda z nich rozpoczyna się intronizacją nowego cesarza, a kończy się jego abdykacją. System ten sięga jeszcze 645 roku, gdy pierwszą odnotowaną erą była Taika. Wraz z abdykacją cesarza Akihito 30 kwietnia (wydarzenie, które również otrzymało swojego Doodla), czyli zakończeniem ery Heisei, oraz intronizacją Cesarza Naruhito 1 maja rozpoczęła się era Reiwa.

22 kwietnia 2019
Dzień Ziemi można obchodzić na wiele sposobów - Google zdecydował się na przedstawienie sześciu żywych organizmów (zwierząt i roślin), które zachwycają swoimi unikalnymi cechami. Od albatrosa, po skoczogonki. A wszystko w formie interaktywnego Doodla!The Keyword

5. Stwórz swój własny spersonalizowany wierszo-portret

2 maja 2019
POEMPORTRAITS to mieszanka technologii AI oraz umiejętności artystów. Przechodząc na stronę projektu możemy wpisać dowolne słowo oraz wykonać zdjęcie, aby otrzymać spersonalizowany wierszo-portret. Warto spróbować!

4. Równouprawnienie płci w sieci

30  kwietnia 2019
Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami 68% kobiet z siedmiu różnych krajów (Bangladesz, Brazylia, Indie, Indonezja, Meksyk, Nigeria i Pakistan) nie umieszcza swojego zdjęcia w sieci, obawiając się, że zostanie niewłaściwie wykorzystane przez grupy męskie. Dużym problemem w tamtych rejonach jest również ograniczanie dostępu kobietom do Internetu - z obawy, że przez przypadek zobaczą coś, co nie spodoba się ich rodzicom czy mężom bądź po prostu z powodu braku czasu. Google przygotował szereg kroków, które każda osoba tworząca nowe technologie powinna podjąć, aby zadbać o równouprawnienie płci w sieci.

3. Podsumowanie kilku inspiracyjnych przemów podczas I/O 2019

14 maja 2019
Konferencja I/O 2019 nie tylko dostarczyła nam szereg informacji oraz newsów dotyczących Google czy SEO, ale również pozwoliła nam poznać punkt widzenia osób z różnych branż i wysłuchać ich przemów. Od astronautki, przez muzyka i fizyka teoretycznego, po programistów. Warto przeczytać i może się zainspirować. :)

2. DIVA wspiera osoby niepełnosprawne w korzystaniu z Asystenta

8 maja 2019
Choć wyszukiwanie głosowe oraz ekrany dotykowe znacząco pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu, nie każdy jest w stanie z nich korzystać. Zauważył to jeden z inżynierów Google, który posiada brata z zespołem Downa. W związku z tym stworzył boks DIVA (DIVersely Assisted), który ma za zadanie pośredniczyć w kontakcie z Asystentem Google. Na razie opiera się to jedynie na zaprogramowaniu jednej komendy, która będzie aktywowana po przyciśnięciu czerwonego przycisku. Jednak obecnie zespół pracuje nad rozbudowaniem możliwości systemu.

1. W jaki sposób Google wykorzystuje energię odnawialną

22 kwietnia 2019
Interesujący artykuł przedstawiający, jak Google na przestrzeni lat wyznaczał sobie cele dotyczące ochrony środowiska i je realizował. Obejmuje to budowę elektrowni słonecznych, wykorzystywanie AI do zarządzania systemami chłodzenia czy tworzenie infrastruktur IT, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej oraz emisję dwutlenku węgla.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się