Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (marzec/kwiecień 2019)

Opublikowano: 17-04-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:05 min
Prima Aprilis za nami i z niecierpliwością czekamy na Wielkanoc czy też "majówkę". Jednak warto jeszcze na chwilę wrócić do minionych 30 dni i poczytać o strajku nauczycieli, wykonaniu pierwszego zdjęcia czarnej dziury czy zerknąć, jaki żarcik Google przygotował dla nas 1 kwietnia. To i wiele więcej ukazuje nasz ranking Doodli oraz artykułów z The Keyword, wraz z najpopularniejszymi trendami z ostatniego miesiąca.Google Doodle

 
18 marca 2019
W 1965 roku Seiichi Miyake zauważył, że jego przyjaciel coraz gorzej radzi sobie ze stopniową utratą wzroku. Dlatego zaprojektował i wykonał za własne pieniądze bloki dotykowe, które obecnie możemy spotkać na dworcach czy przejściach dla pieszych. Dzięki wypukłościom osoba niewidoma jest w stanie "wyczuć" zagrożenie w postaci ulicy czy torów. 

12 kwietnia 2019
Ponad 100 lat temu założono uczelnię artystyczną Bauhaus, która zmieniła oblicze różnych rodzajów sztuki na całym świecie. Została stworzona przez Waltera Gropiusa, który postawił sobie za zadanie wytrenować następne generacje artystów. Istotne było połączenie sztuki z rzemiosłem oraz nowoczesnymi technologiami - i to właśnie osiągnęli.

14 kwietnia 2019
W Bangladeszu świętuje się Nowy Rok dopiero 14 kwietnia, zgodnie z ich własnym kalendarzem. Tego dnia na ulicach miast odbywają się tradycyjne tańce w rytm rodzimej muzyki. Co więcej, tysiące studentów uczestniczą w specjalnej części festiwalu, polegającej na noszeniu kolorowych bambusowych postaci zwierząt! Niesamowity widok, który został doceniony również przez UNESCO w 2016 roku.

10 kwietnia 2019
Dzięki zespołowi ponad 200 naukowców, w tym obecnie najczęściej wspominanej Katie Bouman, udało się wykonać pierwsze zdjęcie czarnej dziury. Jest to przełom w astronomii, dzięki któremu będziemy mogli lepiej zrozumieć nawet najbardziej zagadkowe obiekty we wszechświecie.

21 marca 2019
Ten Doodle jest niepowtarzalny z dwóch powodów: po pierwsze, celebruje twórczość Johanna Sebastiana Bacha. Po drugie, Doodle jest w pełni zintegrowany z AI (sztuczną inteligencją) nazwaną Coconet. AI zapoznało się z 306 harmonizacjami chóralnymi Bacha, dzięki czemu użytkownik może łatwo stworzyć własny utwór!The Keyword

5. Ssssspecjalna niespodzianka na Mapach Google

31 marca 2019
Z okazji Prima Aprilis Google udostępnił użytkownikom możliwość zagrania w Snake'a na Mapach Google. Zadaniem graczy jest zebranie jak największej liczby pasażerów, okazjonalnie napotykając również ważniejsze zabytki w takich miastach, jak Tokio, Londyn czy Kair. Oczywiście byłoby nie fair pisać o tym prezencie od Google, gdyby nie był on nadal dostępny na dedykowanej stronie.

4. Najpopularniejsze zapytania dotyczące kotów i psów

11 kwietnia 2019
Dlaczego psy jedzą trawę? Dlaczego koty miauczą? To tylko dwa z wielu pytań, jakie zadają Google właściciele czworonożnych pupili. Z najpopularniejszymi wyszukiwaniami można zapoznać się w artykule, dodatkowo sprawdzając czy Polska częściej pyta o koty czy psy? :)

3. Sydney w 3D na Google Earth

26 marca 2019
Jedną z wielu zalet Google Earth jest możliwość skorzystania z map w 3D, które szczegółowo przedstawiają każdy budynek. Pod koniec marca Google udostępnił widok 3D Sydney, uwzględniając każdy cień czy płytkę na dachu. Oczywiście, warto w szczególności zerknąć na Operę.

2. Spacer po Parku Narodowym Kakadu

4 kwietnia 2019
StreetView już dawno przestał dotyczyć wyłącznie ulic oraz dróg w miastach. Obecnie można zwiedzić nawet najbardziej niesamowite miejsca, do których dołączył Park Narodowy Kakadu. Można nie tylko przejść się po wzgórzach i przyjrzeć się wodospadom, ale również zapoznać się z historycznym rysunkiem tygrysa tasmańskiego, wyrytym w jednej z jaskini.

1. Aplikacja nadzorująca światowe zaopatrzenie w wodę słodką

22 marca 2019
Google stworzył platformę, w której różne państwa mogą odnotowywać poziom zaopatrzenia w wodę słodką oraz nadzorować zmiany zachodzące wśród jezior, rzek i innych zbiorników wodnych na przestrzeni lat. Aplikacja pomoże zrozumieć użytkownikom, w jaki sposób problemy z klimatem czy nawet takie działania, jak budowanie mostów wpływają na zasoby wody słodkiej.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się