61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (luty/marzec 2019)

Opublikowano: 18-03-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:10 min
W tym wydaniu rankingu Doodli znalazło się wszystko: święta, rocznice urodzin, rekordy Guinnessa, nowe technologie dla osób niepełnosprawnych, rezerwacja stolików w restauracjach poprzez asystenta głosowego... Niemożliwym jest znalezienie motywu przewodniego! Dlatego też jeszcze bardziej zachęcamy do zapoznania się z całością i podzielenia się swoją opinią w komentarzach.

Let the games begin!Google Doodle

 
5 marca 2019
Wraz z pojawieniem się tego Doodle'a w Brazylii rozpoczyna się tydzień celebracji życia. Największe atrakcje można spotkać w Rio de Janeiro, jednak również w innych miastach nie brakuje kolorowych strojów, głośnej muzyki i pysznego jedzenia dzień i noc.  Doodle ukazuje początki Karnawału, gdy to ograniczał się do prostej parady z kilkoma instrumentami.

3 marca 2019
W Kraju Kwitnącej Wiśni zamiast Dnia Kobiet obchodzi się Święto Dziewcząt, znane również jako Festiwal Lalek lub Festiwal Kwiatów Brzoskwini. Większość japońskich rodzin już od dnia urodzin córki zaczyna gromadzić tradycyjne lalki, które tego dnia są eksponowane na czerwonych platformach, bogato zdobionych złotymi dekoracjami oraz płatkami kwiatów brzoskwini. Rodziny wierzą, że w ten sposób zapewniają córkom, wnuczkom, siostrom i innym młodym dziewczynom zdrowie i szczęście.

12 marca 2019
Ach, bez tego wynalazku ja nie miałabym przyjemności przygotować tego rankingu, a Wy nie moglibyście go przeczytać. Oczywiście, to pewnie najmniej dotkliwa konsekwencja niepowstania WWW, ale pierwsza jaka przyszła mi do głowy. ;) Tak czy inaczej, Doodle docenia Sir Tima Berners-Lee, który w 1989 przedstawił swojemu szefowi dokument "Zarządzanie Informacją: Propozycja". Dzięki tej koncepcji dziś możemy korzystać z Internetu przy pomocy World Wide Web.

8 lutego 2019
Trzy dni po japońskim Święcie Dziewcząt reszta świata (a przynajmniej jego zdecydowanie większa część) świętuje Dzień Kobiet. Sposób obchodzenia tego dnia jest uzależniony od tradycji - w Polsce Panie najczęściej otrzymują życzenia, kwiatki oraz drobny upominek. Doodle prezentuje wypowiedzi kobiet, które powinni znać wszyscy - dzięki ich osiągnięciom, ideom oraz zmianom, do których się przyczyniły.

22 lutego 2019
Jeden z największych miłośników zwierząt (w szczególności tych dzikich) obchodziłby tego dnia swoje 57. urodziny. Steve nie obawiał się nawet najgroźniejszych zwierząt pokazując, że zasługują na spokojne życie w ich naturalnym habitacie. Jego sposób patrzenia na świat zachwycił miliony osób, a dziś te same idee głoszą jego żona oraz dzieci.The Keyword

5. Znajdź Carmen Sandiego na Mapach Google

13 marca 2019
Dla osób, które chcą się nauczyć czegoś nowego, a jednocześnie rozerwać, Google przygotował grę "Gdzie jest Carmen Sandiego?". Przy pomocy wskazówek oraz quizów zostaniemy skierowani do kolejnych miast i państw, starając się odnaleźć główną bohaterkę.

4. Lookout pomaga osobom niewidzącym lub niedowidzącym

12 marca 2019
Aplikacja Lookout, dostępna dla smartfonów Pixel, jest w stanie zidentyfikować oraz przedstawić przedmioty oraz inne elementy (jak budynki). Wystarczy skierować telefon w wybranym kierunku, a opisze wszystko, co wykrył. Jest to przydatne dla wszystkich niewidzących oraz niedowidzących osób, które w ten sposób będą mogły czuć się bezpieczniej i pewniej.

3. Asystent głosowy zarezerwuje stolik w restauracji?

6 marca 2019
Google już w zeszłym roku udostępnił taką możliwość w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych. Obecnie rozszerza tę opcję dla wszystkich stanów, więc możemy się spodziewać, że niedługo funkcja zawita również w Polsce. Wygląda na to, że Asystent doskonale daje sobie radę z rezerwacją stolików w wybranym przez nas terminie.

2. Lepsze, szybsze i bezpieczeniejsze reklamy dzięki AMP

20 lutego 2019
Google wprowadza możliwość wykorzystania reklam AMPHTML, które wyróżniają się lepszym ROI niż ich tradycyjne odpowiedniki. W artykule jasno przedstawiono nie tylko, w jaki sposób działają, ale również, jak można je wdrożyć do własnej kampanii Google Ads.

1. Google pobił rekord Guinnessa za najdokładniejsza wartość Pi

14 marca 2019
Jedna z pracownic Google, Emma Haruka, wykorzystała Google Compute Engine oraz Google Cloud do obliczenia dokładniejszej wartości liczby π (Pi) - przedstawiła aż 31,415,926,535,897 cyfr po przecinku! W artykule Emma opisuje, w jaki sposób udało jej się to osiągnąć wykorzystując swoją wieloletnią pasję do Pi.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się