61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nawet prasie bez Internetu źle...

Opublikowano: 22-07-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

Przede wszystkim wydawcy magazynów lifestylowych za pośrednictwem Internetu zwiększają swoje przychody. Przychody z reklam w magazynach są stale wysokie, ale przy tym dochody z reklam widniejących w wersji wirtualnej pism stale wzrastają. Przecież osoby, które kupują magazyny równie często odwiedzają strony internetowe swoich ulubionych i/lub prenumerowanych pism. Poza tym coraz większa liczba czytelników preferuje wydawnictwa elektroniczne.

Firma PricewaterhouseCoopers - w prognozach na temat rozwoju rynku reklamy i rozrywki na świecie - wskazuje na ciągły wzrost wpływów ze wspomnianych reklam. W roku 2007 miały one wynieść 638 mln dolarów, a prognozuje się, że w roku 2012 na reklamach internetowych, umieszczanych na stronach internetowych czasopism, wydawnictwa zarobią ok 4,2 mld dolarów.

Ogólny zysk z kolorowych magazynów na świecie przedstawia poniższy wykres:

wzrost dochodów z reklamy internetowej generowanej przez wydawnictwa publikujące kolorowe magazyny

 

Zgodnie z prognozami, nie tyle sprzedaż magazynów oraz reklamy w papierowych ich wydaniach, co reklamy na stronach kolorowych magazynów będą podnosiły systematycznie te wpływy. Oczywiście głównym i rzeczywistym dochodem dla magazynów są środki otrzymane z reklam wydawanych na papierze. Źródło wskazuje, że jest to w sumie 80,3 mld dolarów. Jednakże reklamy na stronach internetowych magazynów, będące jeszcze kroplą w morzu, zdają się zwiększać i umacniać swoją wartość. Wprost proporcjonalnie do czasu, reklamy internetowe będą zyskiwały na znaczeniu. W latach 2008- 2012 stopa wzrostu przychodu z reklam internetowych wyniesie ok. 46,1 %, przy czym, stopa wzrostu reklam w wydanych magazynach ma utrzymywać się w okolicach 3,5%.

Promocja w Internecie służy bardzo mocno kolorowym magazynom wydawanym za pomocą tradycyjnej prasy drukarskiej. Mimo iż wielokrotnie, mówi się o tym, że część czytelników zrezygnuje z papierowych pism, to wydawnictwa prawdopodobnie aż tak bardzo nie stracą na ekspansji Internetu. Można się spodziewać, że stali oraz nowi czytelnicy przeniosą się do Internetu – dzięki temu dany tytuł prasowy ewoluuje i zyska nową popularność.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się