Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (styczeń/luty 2019)

Opublikowano: 15-02-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min
Bezpieczeństwo w Internecie, walka z nierównością rasową czy przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu fałszywych informacji w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego to kilka z poważniejszych tematów, jakie Google porusza na przełomie stycznia i lutego. Jednak w naszym podsumowaniu nie brakuje również bardziej radosnych kąsków - dowiecie się między innymi, komu zawdzięczacie gorącą kawę każdego dnia!

A mówiąc już o kawie, przygotujcie sobie kubek świeżej "małej czarnej" i zapoznajcie się z naszym rankingiem Doodli, artykułów na blogu The Keyword oraz Trendów z ostatnich 30 dni.
Google Doodle

 
21 stycznia 2019
Choć w naszym rankingu ten Doodle zajął ostatnie miejsce, nie umniejsza to w żaden sposób jego ogromnemu znaczeniu. Dzień Martina Luthera Kinga Jr. symbolizuje walkę o równość rasową w Stanach Zjednoczonych. Choć sławna przemowa Marina Luthera Kinga Jr. ("Mam marzenie") odbyła się w 1963 roku, walka trwa do dziś.

14 lutego 2019
Jednym ten dzień kojarzy się z miłością i dodatkową okazją do spędzenia czasu z najbliższą osobą. Dla innych jest to kolejne święto marketingowe, które swoje symboliczne znaczenie straciło już lata temu. Niezależnie, do której grupy należycie z pewnością docenicie niepokojącego, choć mimo wszystko uroczego walentynkowego Doodla, ukazującego miłość pomiędzy owadami.

10 lutego 2019
Ten aktor oraz dramaturg należy prawdopodobnie do najwybitniejszych w historii teatru. Dzięki Molière, a raczej Jean-Baptiste Poquelin'owi, każdy z nas mógł zapoznać się jeszcze w czasach szkolnych z takimi komediami, jak Skąpiec czy Don Juan.

8 lutego 2019
Bez porannego rytuału uwzględniającego kubek gorącej kawy wiele osób nie jest gotowych na przyjęcie kolejnego dnia. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś komu zawdzięczamy ten cudowny napój, który nie tylko dostarcza energii, ale pozwala nam się skupić na zadaniu? Otóż do powstania kawy w postaci, w jakiej znamy ją dziś przyczynił się Friedlieb Ferdinand Runge - niemiecki chemik, który wyróżnił aktywny składnik ziaren kawy: kofeinę!

5 lutego 2019
Podczas, gdy Polacy świętują Sylwestra, w krajach azjatyckich (a w szczególności w Chinach) świętuje się częściej Księżycowy Nowy Rok. Doodle nawiązuje do faktu, że według chińskiego horoskopu rozpoczął się Rok Świni, który symbolizuje głównie dobrobyt. Doskonale widoczna jest również czerwona barwa i różne jej odcienie na każdym elemencie, który ma pomóc odstraszyć pecha oraz demony.The Keyword

5. Wyśpij się z Google

16 stycznia 2019
W dobie mediów społecznościowych coraz ciężej jest nam zasnąć każdego wieczora - obawiamy się, że coś nas ominie (FOMO) bądź czujemy potrzebę natychmiastowego wysłania odpowiedzi na SMSa znajomego. W związku z tym problemem, Google przygotował szereg porad, dzięki którym zaśnięcie przestanie sprawiać komukolwiek kłopot.

4. Google przeciwko nadużyciom podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego

29 stycznia 2019
W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, Google zwraca szczególną uwagę na ograniczenie propagandy, rozpowszechniania nieprawidłowych informacji czy wykorzystywania niezgodnych z wytycznymi reklam. W tym celu przygotowali szereg rozwiązań technicznych, w tym nowy proces weryfikacji reklamodawców.

3. Google Moja Firma dla firm świadczących usługi na określonym obszarze

22 stycznia 2019
Do tej pory wyłącznie firmy posiadające adres fizyczny mogły założyć wizytówkę (ewentualnie później go ukrywając). Jednak co z osobami, które świadczą usługi wyłącznie na jednym lub wielu obszarach bez siedziby? Obecnie i oni mogą stworzyć swój własny wpis na Mapach Google, wyróżniając wszystkie regiony, które obsługują.

2. Asystent Google tłumaczem w czasie rzeczywistym

14 lutego 2019
Porozumienie się z dowolną osobą w każdym języku już nie będzie stanowić problemu. Asystent Google został wyposażony w funkcję tłumaczenia rozmowy w czasie rzeczywistym. Urządzenie może zostać wykorzystane nie tylko podczas poznawania nowych osób, ale również np. w hotelach na recepcji.

1. Jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie?

5 lutego 2019
To właśnie na 5 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego Google przygotował zestaw 5 porad, które pozwolą użytkownikom lepiej zatroszczyć się o swoje dane. Od wykorzystywania unikalnych haseł dla różnych kont, po skorzystanie z narzędzia Google, który weryfikuje poziom bezpieczeństwa danych.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się