Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (listopad/grudzień 2018)

Opublikowano: 14-12-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min
Nie moglibyśmy śmiało wkroczyć w 2019 rok nie przygotowując najpierw rankingu Doodli, artykułów The Keyword oraz Trendów! Bez tego nie moglibyście zapoznać się z niepowtarzalnym Doodlem ukazującym przebieg zjawiska deszczu meteorów z roju Geminidów, sprawdzić najpopularniejsze zapytania w Google w 2018 roku bądź też dowiedzieć się, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki narciarskie w ciągu ostatnich 30 dni. A to tylko niewielka część tego, co przygotowaliśmy poniżej!

PS Jako, że następny ranking pojawi się już w 2019 roku życzymy wszystkim wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! :)Google Doodle

 
23 listopada 2018
Ta regionalna odmiana capoeiry obchodzi już swoją 119 rocznicę. W czasach, gdy tradycyjna capoeira była zakazana przez rząd (uważano, że wyłącznie obecni lub przyszli kryminaliści ją uprawiają), taniec Mestre Bimba spotkał się z aprobatą prezydenta Brazylii dzięki unikalnym ruchom w rytm żywej muzyki i sztywnemu dress code.

16 listopada 2018
Dokładnie 44 lata temu naukowcy z Obserwatorium Arecibo wysłali wiadomość w kosmos. W idealnym scenariuszu 3-minutowy ciąg systemu binarnego miał zostać odczytany przez istoty z innych planet. Jednak tak naprawę przygotowano i wysłano wiadomość przede wszystkim w celu pokazania, że jesteśmy w stanie to zrobić.

30 listopada 2018
Święty Andrzej jest patronem Szkocji od 1320 roku, gdy to państwo podpisało akt niepodległości. Dlaczego jednak to oset znajduje się (albob raczej tańczy) na Doodlu? Legenda mówi, że w 13 wieku to właśnie oset ostrzegł Szkotów o nadchodzącym ataku Wikingów z zaskoczenia. Gdyby najeźdzcy nie nadepnęli na te kwiaty, pokrywające całą polanę, prawdopodobnie armia szkocka miałaby mniejsze szanse na wygraną. Dzięki temu oset stał się narodowym kwiatem Szkocji, towarzysząc wizerunkom Świetego Andrzeja.

24 listopada 2018
To właśnie Charles-Michel de l'Épée założył pierwszą szkołę dla głuchych i głuchoniemych. Wcześniej uważano, że nauczenie czegokolwiek takie osoby jest niemożliwe. Dopiero nowa szkoła i przyjęty w niej unikalny system nauczania zmienił ten sposób myślenia.

13 grudnia 2018
Na początku grudnia każdego roku można zaobserwować spadające gwiazdy, będące meteorami z roju Geminidów. Zjawisko wywołuje przelatująca planetoida (3200) Phaeton, dzięki której przez dwie doby można zauważyć od 50 do 120 gwiazd na godzinę - w tym roku przypada to na 13 i 14 grudnia. A czy Wy zauważyliście jakiekolwiek spadające gwiazdy? Dajcie nam znać w komentarzu!The Keyword

5. W jaki sposób zwiększyć produktywność?

15 listopada 2018
Googlowska ekspertka od produktywności postanowiła podzielić się wskazówkami, w jaki sposób należy właściwie rozplanować czas, a także czego unikać, aby z pewnością wszystko skończyć przed ustalonym terminem. Przydatne w szczególności dla osób, które zmagają się ze świątecznymi deadline'ami. ;)

4. Redukcja wpływu stereotypów w Tłumaczu Google

6 grudnia 2018
W sieci dość często zarzucano usłudze Tłumacz Google, że potęguje stereotypy, zamiast je likwidować. W przypadku języków, które nie posiadają rozróżnienia na formę żeńską i męską, Tłumacz zastosowałby stereotypowe rozwiązania. Czyli spotkalibyśmy się z "On jest chirurgiem", "Ona jest pielęgniarką", "On jest bogaty", "Ona jest ładna". Google wprowadził rozwiązanie, dzięki któremu ten problem przestał istnieć.

3. Współpraca Lime z Google - widoczna również w Polsce

13 grudnia 2018
Mieszkańcy takich miast, jak Poznań, Wrocław i Warszawa z pewnością zauważyli elektryczne hulajnogi firmy Lime. Może z nich korzystać każdy posiadacz aplikacji Lime (z podpiętą kartą kredytową bądź "zasiloną" pieniędzmi). Aby ułatwić lokalizację dostępnych hulajnog, a także oszacować cenę trasy, Lime nawiązał współpracę z Google.

2. Zamknięcie Google+ już w kwietniu 2019 roku!

10 grudnia 2018
Nastąpi to znacznie wcześniej, niż ogłaszano wcześniej z jednego, prostego powodu - otóż wykryto kolejny wyciek danych. Dotknął on ponad 52,5 milionów użytkowników, ujawniając osobom trzecim właściwie wszystkie informacje. Szczegóły dotyczące wycieku, jak i plany odnośnie Google+ zostały przedstawione w artykule.

1. Najpopularniejsze zapytania w Google w 2018 roku

12 grudnia 2018
Zbliża się koniec 2018 roku, w związku z czym Google, jak co roku, opublikował zestaw najczęściej wpisywanych zapytań do wyszukiwarki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zostało to przedstawione w postaci dwuminutowego filmu, który zdecydowanie warto obejrzeć. Uwaga! Może wzruszyć.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się